Bezpłatne warsztaty na Festiwalu Ulica 26

ULICA 26 STREET ART Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Zostało już tylko kilka dni do rozpoczęcia XXVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA 26 Street Art. Tegoroczny program zapowiada się niezwykle bogato. Będziemy gościć wielkich artystów hiszpańskich, znakomite polskie, francuskie i niemieckie zespoły teatralne, w tym teatry tańca.

Dzięki festiwalowi ożyją nie tylko ulice Krakowa, ale także Andrychowa i Limanowej, ponieważ w tym roku wielkie święto teatru odbędzie się w trzech miastach.

Pragniemy także poinformować, że można już wysyłać swoje zgłoszenia do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez artystów z Hiszpanii: zespół Kamchtka (Migrar - warsztaty improwizacji teatralnej), La Calabaza Danza-Teatro [na zdjęciu] (Taniec-Kreacja - warsztaty uliczne) oraz autorki projektu everybodyskin (Czy rewolucja umarła? - warsztaty ruchu scenicznego i improwizacji).

Żeby wziąć udział w zajęciach wystarczy do 5-ego lipca zgłosić się mailowo (rezerwacja@teatrkto.pl) lub telefonicznie (12 633 89 47) i podać imię, nazwisko, datę urodzenia, nr telefonu i adres mailowy. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Kolejną atrakcją tegorocznej edycji festiwalu będzie spektakl interakcyjny Podróż, który powstanie na oczach i przy udziale publiczności ULICY. Dzięki takiej formie teatru, opartej na interakcji, widzowie staną się współtwórcami spektaklu. Otwarty casting do spektaklu (transmitowany na żywo w internecie) odbędzie się 8 lipca o godz. 17.00 w Teatrze KTO, a sugestie widzów-internautów będą brane pod uwagę przy wyborze obsady. Szczegółowe warunki udziału można znaleźć tutaj.

(-)
Materiał Teatru
2 lipca 2013

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...