Bezrobotnego też stać na bilet

"Next-ex" - reż. Justyna Celeda - Teatr Powszechny w Łodzi

Inicjatywa Spektakl dla bezrobotnych już od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem łódzkiej publiczności znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Każdy, kto w kasie teatru pokaże zaświadczenie o statusie osoby bezrobotnej może kupić dwa bilety w cenie jednego złotego za sztukę

30 listopada w ramach tej inicjatywy Teatr Powszechny zaprasza na sztukę "Next-ex" Juliusza Machulskiego, autora wielu filmowych hitów choćby "Vabanku", "Seksmisji" czy "Kilera". Mistrz polskiej komedii postanowił zmierzyć się z wyzwaniem i przygotował prezentowaną sztukę specjalnie na konkurs "Komediopisanie" organizowanym przez Polskie Centrum Komedii. "Next-ex" został wyróżnione nagrodą, a spektakl już od kilku sezonu cieszy się dużą popularnością wśród publiczności.

"Next-ex" to współczesna opowieść oparta na obyczajowym motywie przedstawienia rodzicom nowego narzeczonego córki-jedynaczki. Ta niełatwa konfrontacja w zabawny sposób ujawnia prawdziwe oblicze biorących w niej udział bohaterów.

Ojciec rodziny poszukuje idealnego partnera dla swojej "królewny". Żaden z przyprowadzanych przez nią chłopców nie jest w jego oczach odpowiednim kandydatem do jej ręki, i dlatego każdy, prędzej czy później staje się tytułowym "next-ex". To podsuwa córce pewien pomysł Przeprowadzona przez nią mistyfikacja ujawnia jak zgubne mogą okazać się nadmierne ambicje, i że decydującą musi być miłość a nie zdanie innych.

(-)
Materiał nadesłany
26 listopada 2010

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia