Bielski Teatr Banialuka będzie reprezentować Polskę

Międzynarodowym Festiwal Dzieci w Chorwacji

Bielski Teatr Banialuka ze spektaklem "Zielony wędrowiec" (na zdjęciu) Liliany Bardijewskiej będzie reprezentować Polskę na 49. Międzynarodowym Festiwal Dzieci w Szybeniku w Chorwacji.

- Festiwal dzieci to duże i ważne wydarzenie w kalendarzu chorwackich i europejskich imprez kulturalnych. Ma charakter interdyscyplinarny - obok teatru, który jest w centrum wydarzeń, organizowane są także pokazy filmowe, muzyczne, tańca oraz promocje książek o teatrze - powiedziała Anita Pala, konsultant programowy bielskiej sceny. 

Podczas trwania festiwalu organizowane są również warsztaty, w których uczestniczą dzieci z całej Chorwacji. - Tradycyjnie organizowane są codzienne spotkania, na których omawia się prezentowane przedstawienia oraz prowadzone są dyskusje o sztuce w gronie specjalnie zaproszonych wybitnych artystów i krytyków - niekwestionowanych autorytetów z całej Chorwacji i zagranicy. Spotkania te są doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów i promocji Polski i teatru polskiego - zaznaczyła Pala. 

W tegorocznym festiwalu, który rozpoczął się 20 czerwca i potrwa do 4 lipca, weźmie udział około 1 tys. uczestników. 

"Zielony Wędrowiec" to poetycka, nasycona ciepłym humorem opowieść o przyjaźni, tolerancji, potrzebie marzeń i odwadze bycia innym. Przedstawienie nagrodzone było m.in. drugą nagrodą w XII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, "Złotą Maską" za najlepsze przedstawienie dla dzieci i młodzieży, oraz Atestem Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego przyznawany przez Polski Ośrodek ASSITEJ (Międzynarodowe Stowarzyszenie Teatrów dla Dzieci i Młodzieży).

(-)
PAP
25 czerwca 2009

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...