Biennale Sztuki dla Dziecka - suplement

rozpocznie się w niedzielę w Poznaniu

Jesienna odsłona Biennale Sztuki dla Dziecka - interdyscyplinarnego festiwalu sztuki dla młodych i najmłodszych - rozpocznie się w niedzielę w Poznaniu

Letnia część odbyła się w czerwcu i cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród dzieci. Właśnie z myślą o nich Centrum Sztuki Dziecka postanowiło w październiku przygotować trzydniowy (od 4 do 6 października) jesienny finał Biennale - swoisty suplement do letniej imprezy, w zdecydowanej przewadze - teatralny.

Program zdominowały spektakle. Młodzi widzowie obejrzą "Tygryski" Teatru Lalka z Warszawy, "Blask" Wrocławskiego Teatru Lalek w reżyserii znakomitego Leszka Mądzika oraz "Stój! Nie ruszaj się!" Studia Teatralnego Blum.

Pierwszy z nich to przebojowa adaptacja znanego wiersza Joanny Papuzińskiej z cyklu "Poczytaj mi mamo". Dedykowany jest najmłodszym widzom - od lat 2.

"Blask" prezentuje świat dziwnych ptaków. Jak pisze twórca spektaklu Leszek Mądzik: "Abstrakcja, bezsłowna forma przekazu, która poprzez barwę, ruch, maskę tworzy dramaturgię dziania się, jest szansą dotarcia do wrażliwego, chłonnego widza". Po spektaklu dzieci spotkają się z twórcą spektaklu.

Dla "najstarszych" młodych widzów - od 13 lat - powstał spektakl "Stój! Nie ruszaj się!" Studia Teatralnego Blum. To opowieść o najbliższych sobie ludziach, którzy mijają się pozostając w osobnych, nieprzystawalnych światach...

Oprócz tych trzech przedstawień organizatorzy zapraszają także na spektakl muzyczny "Pra pra sen" oparty na muzyce tradycyjnej w wykonaniu Tria Janusza Prusinowskiego, a także na podsumowujący Biennale panel dyskusyjny.

Bilety na wszystkie spektakle (w cenie 12 zł) są dostępne w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka 44.

sw
Gazeta Wyborcza Poznan
29 września 2009

Książka tygodnia

Trailer tygodnia