Bilety AD HOC! na spektakl Krzesła w Teatrze Polonia

"Krzesła" - reż. Piotr Cieplak - Teatr Polonia w Warszawie

Teatr Polonia zaprasza na jedyny wakacyjny pokaz spektaklu "Krzesła" w reż. Piotra Cieplaka z udziałem Ewy Szykulskiej i Leona Charewicza, grany 31 lipca o godz. 19.30. Bilety w ramach dynamicznej gry-zabawy AD HOC! są dostępne w specjalnej cenie 40 zł.

Bilety AD HOC! dostępne są bezpośrednio w kasach teatrów. Rezerwacji można dokonać, pisząc wiadomość na adres: bilety@teatrpolonia.pl lub telefonując pod nr: 22 622 21 32. Bilety AD HOC! rezerwowane są na 24 godziny.

Eugene Ionesco "Krzesła", reż. Piotr Cieplak, prem. 25 października 2018

Stary i Stara. Ich wspólna przeszłość jest pełna niespełnionych marzeń i pragnień, co maskują wygórowanymi wyobrażeniami o własnych możliwościach. Ubarwiają swoje dni opowiadaniem nieustannie tych samych wspomnień i anegdot oraz odgrywaniem przed sobą małżeńskiej komedii. Przyjmują również w swoim domu wyimaginowanych gości, dla których na scenie pojawia się coraz więcej krzeseł, i z którymi prowadzą ożywione rozmowy. Wszystko to ma zmniejszyć lęk przed pustką, niespełnieniem i miałkością ich egzystencji. Jednak lęk narasta wraz ze zbliżającym się końcem życia i jego bilansu. Stary chce zostawić po sobie przesłanie, ale w kulminacyjnym momencie jedyne o czym może myśleć to klopsiki przygotowywane przez jego żonę. Czy jednak na pewno sens życia jest gdzie indziej?

Eugene Ionesco opatrzył dramat podtytułem "tragiczna farsa". Bohaterowie są tu nietuzinkowo śmieszni i tragiczni. Ale, mimo gorzkiego wydźwięku przedstawienia, życie Starych pełne jest ciepłej melancholii i czułości. Przechodzą "na drugą stronę" uspokojeni, pogodzeni ze sobą i z własnymi ograniczeniami.

(-)
Materiał nadesłany
28 lipca 2020

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia