Blisko 600 osób na liście uczestników warsztatów tanecznych

5. Dancing Poznań

Dancing Poznań jest znanym w całej Europie przedsięwzięciem, które odwiedza co roku setki osób kochających taniec, pragnących uczyć się go pod okiem doskonałych pedagogów z całego świata. Obecnie 90% miejsc na warsztatach jest już zajętych. Można się jeszcze zapisać m.in. na takie zajęcia jak: modern dance, hip hop basic, body conditioning, reggaeton czy afro cubano. Wkrótce rusza również projekt „Tańczenie Warte Poznania”.

Dancing Poznań 2015 to nie tylko XXII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, ale także XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Nie zabraknie również imprez towarzyszących. Po raz pierwszy w tym roku imprezie Dancing Poznań będzie towarzyszył projekt „Tańczenie Warte Poznania", mający na celu kulturalną i społeczną aktywizację mieszkańców centrum Poznania i przybliżenie im wartości, jakie niesie ze sobą taniec oraz impreza Dancing Poznań.

W ramach programu zostaną zrealizowane m.in. zajęcia i warsztaty specjalne, odbywające się w różnych częściach stolicy Wielkopolski, m.in. tańcowisko rodzinne, warsztaty dla dzieci i seniorów „ruch kreatywny", zajęcia „tańczenie pod koziołkami". Projekt adresowany jest do mieszkańców Osiedli: Jeżyce, Stare Miasto i Święty Łazarz. Mieszkańcy tych obszarów, otrzymają za pośrednictwem Rad Osiedli 40 darmowych miejsc na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego oraz 30 biletów na przedstawienia odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca. Zapisy na zajęcia odbywające się w ramach projektu ruszą w połowie lipca. Więcej informacji o wydarzeniu pojawi się już wkrótce na stronie i Facebooku Dancing Poznań oraz Polskiego Teatru Tańca.

Projekt „Tańczenie Warte Poznania" dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Poznania/ Program „Centrum Warte Poznania".

(-)
Materiał organizatora
9 lipca 2015

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...