Bliżej opery

taniej w łódzkiej operze

Z okazji otwarcia zmodernizowanego gmachu Teatr Wielki przygotował gratkę dla wszystkich melomanów i sympatyków łódzkiej opery. Do końca bieżącego sezonu bilety na największe hity repertuarowe można kupić w wyjątkowej cenie – 20 zł. W ramach akcji edukacyjnej „Bliżej opery” Teatr Wielki zaprasza na przedstawienia będące - każde w swoim gatunku - prawdziwymi perełkami muzycznymi, inscenizacyjnymi i wykonawczymi.

Bilety w wyjątkowej cenie można będzie kupić na:

MARIĘ STUARDĘ (29 maja, godz. 18.30) – niezwykle dramatyczną operę Gaetana Donizettiego z wielką kreacją Joanny Woś w partii tytułowej. Dzieło mistrza włoskiego bel-canta, wraz z drugą „królewską" operą tego kompozytora w repertuarze Teatru Wielkiego - Anna Bolena – to unikalny tandem operowy i wielka gratka dla publiczności.

VA PENSIERO, najpiękniejsze chóry świata (11 czerwca, godz. 18.30) - przedstawienie-koncert, które jest jedyną i niepowtarzalną okazją posłuchania podczas jednego wieczoru najbardziej znanych i lubianych chórów z oper takich mistrzów, jak m.in.: Verdi, Bizet, Bellini, Wagner, Gounod, Moniuszko, Czajkowski.

MY FAIR LADY (12, 13 czerwca godz. 18.30) – amerykański musical wszech czasów, który pobił wszelkie rekordy popularności. W Teatrze Wielkim to spektakl w iście broadwayowskim stylu: rozśpiewany, roztańczony i z wielkim rozmachem inscenizacyjnym!

Teatr Wielki zapewnia, że warto skorzystać z tej wyjątkowej oferty i już za 20 zł
przeżyć wspaniałe chwile z muzyką, pięknym śpiewem i sztuką przez duże „S".

Bilety do nabycia codziennie - od poniedziałku do soboty - w godz. 12.00-19.00 w kasie teatru przy pl. Dąbrowskiego. Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 42 633 77 77.

(-)
Materiał Opery
14 maja 2013

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia