Bo rak to walka, którą wygrywamy

"Dla mojej mamy" - Opera Krakowska w Krakowie

26 maja o godz. 18.30 w Operze Krakowskiej odbędzie się koncert dedykowany wszystkim Mamom. Dochód z koncertu pt. "Dla mojej mamy" zostanie przeznaczony na potrzeby Instytutu Centrum Onkologii.

Stowarzyszenie Krakowski Komitet Zwalczania Raka - Centrum Onkologii przy ulicy Garncarskiej 11 jest organizacją, która dla realizacji celów statutowych zwraca się do licznych firm, artystów i osób prywatnych.

W swoich działaniach spotykają się z życzliwością wynikającą zapewne z faktu, iż każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte chorobą nowotworową, stąd pomoc niesiona chorym staje się wspólnym wielkim zadaniem.

Organizują sympozja naukowe, pomagają młodym lekarzom w dokształcaniu się, zdobywają środki na wyposażanie Instytutu Centrum Onkologii w niezbędny sprzęt.

Na ich apel odpowiadają artyści. Okazują wielką życzliwość podczas licznych spotkań. Zapewniają, że zostaną Sprzymierzeńcami Stowarzyszenia na długie lata.

Opera Krakowska dołączyła do grona przyjaciół Stowarzyszenia. Soliści - Monika Korybalska, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Stanisław Kufluk i Adam Zdunikowski wystąpią 26 maja w towarzystwie Orkiestry Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka. Artyści zaprezentują utwory operetkowe i songi musicalowe. Dochód z koncertu pt. "Dla mojej mamy" zostanie przeznaczony na potrzeby Instytutu.

Każdy widz biorący udział w koncercie uświadamia chorym i ich bliskim, iż w walce z rakiem nie są osamotnieni.

Bo rak to walka, którą wygrywamy
to lęk, który oswajamy
to nadzieja, która jest najcenniejsza

Bilety do nabycia w Kasie Opery w cenie 80 zł i 100 zł.

(-)
Materiał Opery
22 maja 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia