Bomba w Teatrze Na Woli

dyrektorem Teatru Na Woli ma zostać Maciej Kowalewski

D, autor i reżyser głośnych spektakli: "Miss HIV" i "Bomba"

Taką informację podał nam wczoraj Marek Kraszewski, dyrektor miejskiego biura kultury. Kowalewski brał udział w rozpisanym przez miasto konkursie na dyrektora tej sceny i był jednym z 15 kandydatów. - Przekonał nas szacunkiem dla tradycji Teatru na Woli i wizją nowoczesnego teatru impresaryjnego, swoimi pomysłami na współprodukcję spektakli z innymi scenami w Polsce i za granicą, ciekawymi planami dotyczącymi promocji teatru z wykorzystaniem internetu. 

Urzekła nas również realność jego planów oraz ogromna pasja, z jaką o nich mówił. Nie bez znaczenia były jego dotychczasowe osiągnięcia i rekomendacje m.in. od Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza i Krystyny Jandy. Jego kandydatura została przedstawiona pani prezydent Hannie Gronkiewicz -Waltz i przez nią zaakceptowana. Wyniki konkursu i kandydaturę Macieja Kowalewskiego przedstawiłem też ministrowi Jarosławowi Sellinowi. Wkrótce rozpoczniemy procedurę powołania nowego dyrektora - wyjaśnia Marek Kraszewski.

Maciej Kowalewski (ur. 1969 r.) - aktor, reżyser, scenarzysta, dramatopisarz, absolwent krakowskiej PWST, był związany m.in. z teatrami we Wrocławiu, Legnicy, Gdyni, Wałbrzychu i w Warszawie. Napisał m.in. "Poczekalnię", "Balladę o Zakaczawiu" (współautor), "Obywatela M." i dwie sztuki, które szybko stały się przebojami teatralnymi w Warszawie: "Miss HIV" (premiera w klubie Le Madame, ostatnio grana w Teatrze Polonia) oraz "Bomba" (premiera w klubie M25).

Dorota Wyżyńska
Gazeta Wyborcza Warszawa
20 czerwca 2007

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia