Brak komunikacji, brak perspektyw i nuda

Love song - Livia Bargieł, For Living in - Hygin Delimat - Klub Żak Gdańsk

Klub Żak zaprasza 6 kwietnia o godz. 19 na kolejne pokazy spektakli solowych, zrealizowanych w ramach konkursu "rezydencja / premiera 2014" na projekt spektaklu z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego.

Celem konkursu jest wspieranie i promocja tańca współczesnego. Tancerze pracowali pod okiem znakomitego choreografa i tancerza Martina Sonderkampa z Niemiec.
Love song / Livia Bargieł

koncept, choreografia, wykonanie: Liwia Bargieł / współpraca artystyczna: Martin Sonderkamp / muzyka: Anita Dębowska / kostiumy i scenografia: Martyna Kander / na podstawie: "Mad girl's love song" Sylvia Plath / premiera 06. 04. 2014, klub Żak / realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2014 / 20 min.

Performance jest inspirowany postacią Sylvii Plath, ujawnia spektrum emocjonalnych wahań podmiotu lirycznego, jest intymnym pożegnaniem ze światem doczesnym, epitafium opisującym kolejne stadia rozwoju Sylvii, a tym samym jej choroby. Nie jest jednak utworem funeralnym. W "Love Song" przywołany nosatej żywy, wibrujący duch, tragiczna wrażliwość Sylvii Plath. Jest interpretacją niemocy autorki do wyważenia jej wahadła psychicznego, które w finale opada, nie wybijając już rytmów, a ni akcentów. Tak jak wskazówka zegara, która staje wraz ze śmiercią Plath.

For Living in / Hygin Delimat

koncept, choreografia, wykonanie: Hygin Delimat / współpraca artystyczna: Martin Sonderkamp / muzyka: Dominik Harrer / kostiumy i scenografia: Hygin Delimat / premiera 06. 04. 2014, klub Żak / realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2014 / 20 min.

A machine for living in, _wielka płyta, panelak, plattenbau to bardzo luźne interpretacje idealistycznych założeń Le Corbusiera. Dziś tysiące ludzi zgromadzonych na ciasnej przestrzeni egzystują w anonimowych relacjach. Bloki to brak komunikacji, brak perspektyw, i nuda, ale także street art i silna motywacja do działania u niektórych. "For living in" to ekspresyjna forma transmitująca uczucia i doświadczenia.

Hygin Delimat (Polska /Austria) jest performerem i tancerzem aktywnym na terenie Europy Środkowej. Skończył studia na kierunkach Tańca Współczesnego oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linz. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasi, Georga Blaschke, Willi Dorner, Liv O"Donoghue czy Roberta Clark. Równolegle tworzy własne prace choreograficzne, w których czerpie inspirację z ulicznych form ekspresji (hip hop, graffiti, muzyka elektroniczna) oraz podejścia zorientowanego somatycznie (Feldenkrais).

Martin Sonderkamp (Niemcy) - tancerz, pedagog, specjalizujący się w technice improwizacji. Występował na najważniejszych festiwalach Europy, USA, Rosji, Azji i Brazylii wielokrotny zdobywca stypendiów kulturalnych za swoje osiągnięcia na polu tańca. Współpracował z takimi choreografami, jak Sharon Smith, Amanda Miller, Katie Duck. Wielokrotnie występował gościnnie w zespole Amandy Miller - Ballet Freiburg/Pretty Ugly.

06.04.2014 / G. 19.00

Pokazy solowe Rezydencja?premiera 2014 / Liwia Bargieł | Hygin Delimat

(-)
Materiał Organizatora
3 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...