Brawurowy spektakl na start festiwalu sztuki Hurra! ART!

5. Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Niezwykle dynamicznym spektaklem w wykonaniu francuskiej grupy Collectif A Sens Unique [na zdjęciu] rozpoczął się jubileuszowy V Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! w Kielcach.

Młodzi artyści z Francji dali na placu Artystów niezwykle efektowny pokaz sztuki cyrkowej, przy czym miał on charakter widowiska teatru ulicznego, a wyglądający niepozornie wykonawcy nie przebierali się w kolorowe stroje z cekinami, co potęgowało wrażenie pośród widowni nie spodziewającej się aż tak zaawansowanych ewolucji. Z minuty na minutę gęstniał tłum przy zaimprowizowanej na placu scenie, bowiem nie wszyscy wiedzieli, że do Kielc zawita tak znakomita grupa. Wcześniej w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego dla niemowlaków i dzieci do drugiego roku życia podczas festiwalu zaprezentowany został interaktywny ruchowy, spektakl "Księżycowo" wyprodukowany przez warszawski Teatr "Ochota" z Art Fraction Foundation i Kolektyw Holobiont.

Kolejne atrakcje festiwalu miały miejsce w niedzielę, można było zobaczyć spektakle "Bujanie w obłokach" - w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś"; "Muł" w Kieleckim Centrum Kultury oraz "Bajkę o trzech liściach" - w "Kubusiu".

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! AKT! organizuje już po raz piąty. Program adresowany jest do widzów najmłodszych, nastolatków, jak również całych rodzin. Będą to przedstawienia, słuchowiska, pokazy filmów oraz warsztaty dla dzieci i rodzicow. Piąta edycja przeglądu odbywa się pod hasłem "O-twórzmy marzenia".

Kolejne wydarzenia festiwalowe odbędą się w kolejne weekendy, czyli w dniach 17-18 oraz 24-25 sierpnia (zawsze w soboty i niedziele). Będą to nie tylko spektakle teatralne, ale także różne formy lalkowe, taneczne, akrobatyczne, muzyczne oraz słuchowiska, dla dzieci już od 0,5 roku życia. Dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym wystąpi Opolski Teatr Lalki i Aktora ze spektaklem "Mała Mysz i Słoń do pary", Teatr "Pinokio" z Łodzi z przebojowymi "Piosenkami do grania na nosie", a także gospodarz festiwalu -Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", który zaprezentuje przedstawienie "Pod adresem marzeń".

Krzysztof Krogulec
Echo Dnia
12 września 2019

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...