Brawurowy spektakl na start festiwalu sztuki Hurra! ART!

5. Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Niezwykle dynamicznym spektaklem w wykonaniu francuskiej grupy Collectif A Sens Unique [na zdjęciu] rozpoczął się jubileuszowy V Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! w Kielcach.

Młodzi artyści z Francji dali na placu Artystów niezwykle efektowny pokaz sztuki cyrkowej, przy czym miał on charakter widowiska teatru ulicznego, a wyglądający niepozornie wykonawcy nie przebierali się w kolorowe stroje z cekinami, co potęgowało wrażenie pośród widowni nie spodziewającej się aż tak zaawansowanych ewolucji. Z minuty na minutę gęstniał tłum przy zaimprowizowanej na placu scenie, bowiem nie wszyscy wiedzieli, że do Kielc zawita tak znakomita grupa. Wcześniej w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego dla niemowlaków i dzieci do drugiego roku życia podczas festiwalu zaprezentowany został interaktywny ruchowy, spektakl "Księżycowo" wyprodukowany przez warszawski Teatr "Ochota" z Art Fraction Foundation i Kolektyw Holobiont.

Kolejne atrakcje festiwalu miały miejsce w niedzielę, można było zobaczyć spektakle "Bujanie w obłokach" - w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś"; "Muł" w Kieleckim Centrum Kultury oraz "Bajkę o trzech liściach" - w "Kubusiu".

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! AKT! organizuje już po raz piąty. Program adresowany jest do widzów najmłodszych, nastolatków, jak również całych rodzin. Będą to przedstawienia, słuchowiska, pokazy filmów oraz warsztaty dla dzieci i rodzicow. Piąta edycja przeglądu odbywa się pod hasłem "O-twórzmy marzenia".

Kolejne wydarzenia festiwalowe odbędą się w kolejne weekendy, czyli w dniach 17-18 oraz 24-25 sierpnia (zawsze w soboty i niedziele). Będą to nie tylko spektakle teatralne, ale także różne formy lalkowe, taneczne, akrobatyczne, muzyczne oraz słuchowiska, dla dzieci już od 0,5 roku życia. Dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym wystąpi Opolski Teatr Lalki i Aktora ze spektaklem "Mała Mysz i Słoń do pary", Teatr "Pinokio" z Łodzi z przebojowymi "Piosenkami do grania na nosie", a także gospodarz festiwalu -Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", który zaprezentuje przedstawienie "Pod adresem marzeń".

Krzysztof Krogulec
Echo Dnia
12 września 2019

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia