"Brel" na imprezie charytatywnej

w Teatrze Ateneum pomagają chorym aktorom

Kiedy w latach 80. grano "Brela", pod Teatrem Ateneum kolejki po bilety ustawiały się już o 5 rano... 26 lutego 2012 r. w Studio Koncertowym Polskiego Radia odbędzie się impreza charytatywna, którą uświetni m.in. kultowy już spektakl. I nie będzie to jedyna atrakcja wieczoru, na którą każdy z nas może kupić cegiełkę na szczytny cel: pomoc chorym aktorom

W czasie tego niezwykłego wydarzenia na jednej scenie spotkają się wybitni muzycy i aktorzy. Obok spektaklu Teatru Ateneum odbędzie się bowiem także koncert charytatywny, w którym udział wezmą Stanisław Soyka oraz Ewa Konstancja Bułhak, Anna Sroka i Katarzyna Skrzynecka.

W przedstawieniu „Brel. Młynarski” zobaczymy Dorotę Nowakowską, Mariana Opanię, Grzegorza Damięckiego, Wojciecha Brzezińskiego i Andrzeja Poniedzielskiego, a także samego Wojciecha Młynarskiego.

W trakcie imprezy odbywać się będzie aukcja charytatywna, na której licytowane będą dary przekazane m.in. przez Prezydentów Bronisława Komorowskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego oraz liczne grona darczyńców, m.in. Mariana Opanię (własnoręcznie wyrzeźbiony krzyż), Anny Seniuk (książka i audiobook na jej podstawie w wykonaniu aktorki), Henryka Talara (wysoce oryginalne ciżemki, w których aktor nie zgodził się wystąpić), Rafała Olbińskiego (album), czy Jacka Snopkiewicza (oryginalna piłka nożna Euro 2012). Każdy licytowany przedmiot opatrzony będzie okolicznościową dedykacją od darczyńcy.

W przerwach koncertu sprzedawane będą także cegiełki o nominałach 10 zł, 20 zł i 50 zł. Każdy, kto dokona jej zakupu, otrzyma prezent przygotowany przez sponsorów koncertu: firmę SORAYA, Wydawnictwo MUZA i Mennicę Polską SA.

Celem imprezy charytatywnej „Gdy aktor zachoruje” jest zebranie funduszy na leczenie, rehabilitację oraz zakupu sprzętu medycznego na rzecz aktorów zmagających się z ciężkimi chorobami. Jej organizatorami są Stowarzyszenie K40, Fundacja im. Darii Trafankowskiej oraz Teatr Polskiego Radia.

Imprezę poprowadzą Ewa Telega, Dorota Landowska, Katarzyna Pakosińska, Artur Andrus, Kuba Strzyczkowski i Paweł Sztompke.

26 lutego 2012 r. o godz.17.00, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, ul.Modzelewskiego 59 w Warszawie. Cegiełki wartości 100 zł, uprawniające do wstępu na koncert są dostępne w przedsprzedaży w Teatrze Ateneum w Warszawie przy ul. Jaracza 2. Osoby zainteresowane zakupem internetowym cegiełek proszone są o kontakt na adres: k40@k40.org.pl. 

WIĘCEJ INFORMACJI:
Barbara Paprocka, PR Teatru Ateneum, tel. 785 502 179, barbara.paprocka@teatrateneum.pl
Stowarzyszenie K40: k40@k40.org.pl

Barbara Paprocka
Materiały Teatru
23 lutego 2012

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...