Brytyjska scena w Multikinie

National Theatre, English National Opera

British Council i Multikino kontynuują strategiczną współpracę przy organizacji pokazów brytyjskiej sztuki, a w tym retransmisji przedstawień teatralnych, oper i wystawy multimedialnej na ekranach kin w całej Polsce.

Dzięki tej inicjatywie publiczność może regularnie uczestniczyć w retransmisjach najlepszych wydarzeń kulturalnych z repertuaru słynnych scen brytyjskich takich jak National Theatre czy English National Opera. W programie znalazło się także nowatorskie przedsięwzięcie - multimedialna wystawa z Muzeum Brytyjskiego.

Cykl sztuk teatralnych i oper z Wielkiej Brytanii na stałe wpisał się do kalendarza imprez sieci Multikino. Przedstawienia, które znalazły się w programie, zostały zarejestrowane na żywo, przy udziale publiczności i przy użyciu najnowszych rozwiązań technologicznych. Wszystkie wydarzenia retransmitowane są w jakości High Definition z dźwiękiem Digital Dolby Surround. Retransmisje realizowane są w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

Dla widzów w Polsce udział w tych pokazach jest niepowtarzalną okazją, by stać się częścią międzynarodowej publiczności scen brytyjskich i oglądać aktorstwo najwyższej próby. Dotychczas w przedstawieniach zarejestrowanych w National Theatre wystąpiły takie gwiazdy jak Helen Mirren (w roli Królowej Elżbiety II), Benedict Cumberbatch (w roli Frankensteina) czy Tom Hiddleston (w roli Koriolana- na zdjęciu). W drugim półroczu 2014 roku w Multikinie zobaczymy premierowe spektakle sztuk m.in. z National Theatre, a także po raz pierwszy jedną z najsłynniejszych brytyjskich oper pt. "Peter Grimes" Benjamina Brittena wystawioną przez English National Opera. W programie wydarzeń znalazła się także kolejna multimedialne wystawa z Muzeum Brytyjskiego. Tym razem widzowie będą mogli przenieść się w świat wikingów uczestnicząc w wystawie pt. "Wikingowie: życie i legenda".

Harmonogram wydarzeń brytyjskich na drugie półrocze 2014 roku:
19 sierpnia, 19:00 - Peter Grimes (English National Opera)
28 sierpnia, 19:00 - Dziwny przypadek psa nocną porą/ The Curious Incident of the Dog in the Night-Time (National Theatre Live)
15 września, 19:00 - Wystawa multimedialna Wikingowie: życie i legenda (Muzeum Brytyjskie/ The British Museum)
25 września, 19:00 - Benvenuto Cellini (English National Opera)
16 października, 19:00 - Tramwaj zwany pożądaniem/ A Streetcar Named Desire (National Theatre Live)
28 października, 19:00 - Medea (National Theatre Live)
13 listopada, 19:00 - Prześwit/ Skylight (National Theatre Live)

Lokalizacje:
Pokazy teatralne i opery wyświetlane są w 13 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie, a także w kinie Silver Screen w Łodzi.

Uwaga: Wystawa multimedialna Wikingowie: życie i legenda wyświetlana będzie w 12 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie, a także w kinie Silver Screen w Łodzi.

Organizator: Multikino S.A.
Partner Strategiczny: British Council
Dystrybutor: Cikanek Management (NTL), more2screen (Wikingowie), Altive Media (ENO)
Nośnik / Technologia: DCP, High Definition, Digital Dolby Surround, polskie napisy

(-)
Materiały Kina
30 lipca 2014

Książka tygodnia

Street Art. Wielcy artyści i ich wizje
Wydawnictwo ARKADY
Alessandra Mattanza

Trailer tygodnia