Bułka, Dziecinada i Pies

"Poczekalnia" - reż. Joanna Zdrada - Teatr Korez w Katowicach

Grażyna Bułka to aktorka, która potrafi rozbawić widownię do łez, by za chwilę do łez wszystkich wzruszyć. Już 15 sierpnia o 21:00 wystąpi w swoim pierwszym monodramie "Poczekalnia", napisanym specjalnie dla niej przez jej syna. Udowodni, że zasługuje na podziw!

Piekielnie inteligentny i niebiańsko zabawny monodram, w którym wydarzyć się może wszystko, zwłaszcza że bohaterka już nie żyje. Poczekalnia to opowieść szatańsko prowokacyjna i anielsko słodka. Zupełnie jak Grażyna Bułka, która wciela się w postać po przejściach. W komiczno-gorzkich zwierzeniach ma szansę zaprezentować pełną paletę aktorskich umiejętności.
Można pytać, jak będzie wyglądało życie po życiu. Można pytać o dzień sądu ostatecznego. Można pytać o wszystko, tylko że ciekawość to pierwszy stopień wiadomo, gdzie.

Wejściówki na spektakl w cenie 20 zł do kupienia w recepcji Sztygarki
(Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d, tel. 32 249 59 92, www.sztygarka.pl)
oraz w sieci ticketportal.pl: http://www.ticketportal.pl/predstavenie_javisko_view.asp?IDPred=1180009

Z recenzji:
Choć na scenie pojawiła się aktorka z długim stażem, mamy do czynienia ze spektaklem wielu debiutów. To pierwszy monodram Grażyny Bułki, który napisany został specjalnie dla niej przez syna Piotra Bułkę (debiut dramatopisarski), na co dzień aktora Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Całość wyreżyserowała Joanna Zdrada (pierwszy raz w Korezie), a muzykę napisał Mateusz Wałach (debiut teatralny). Poczekalnia lawiruje więc gdzieś między zdecydowaniem doświadczenia i niepewnością pierwszego kroku.
Paweł Świerczek

Temat do ogrania i na poważnie, i żartem, a można również połączyć oba te sposoby, jak to się dzieje w przypadku katowickiego przedstawienia. Grażyna Bułka jest aktorką uwielbianą przez śląską publiczność w komediowym wydaniu, ale posiadającą szerokie emploi. Duży wybór scen, od tragicznych akcentów z życia bohaterki aż po zabawne opowieści z pracy i przygody kibicki, to rzecz idealnie skrojona na możliwości aktorki i oczekiwania widzów.
Inga Niedzielska

Katowicki monodram to zabawna historia, która dzięki palecie aktorskich możliwości Grażyny Bułki nie tylko śmieszy, ale momentami również wzrusza. [...] Tekst Piotra Bułki skoncentrowany przede wszystkim na pełnym barw i ich odcieni życiu oraz przeszłości bohaterki, pozwala na chwilę oderwać się od rzeczywistości i z przymrużeniem oka przyjrzeć się temu, co czeka na nas po tamtej stronie.
Agnieszka Kiełbowicz

Niezły debiut, żeby matkę w roli kurwy obsadzić...
Mirosław Neinert, dyrektor Teatru Korez

15 sierpnia od 15:00
Dziecinada

na początek Divadlo PIKI (Pezinok)
Pies Przytulak

Tym razem Katarína Aulitisová i L'ubomír Piktor zdecydowali się na klasyczną w duchu historię, ożywianą zarówno ogromem skrajnych emocji, jak i precyzją w określaniu miejsc akcji. Połączyli w jedno opowieść o niezwykłej przyjaźni, psiej wierności i oddaniu z zestawem satyrycznych i lekkich obrazków. Pies Przytulak zwraca uwagę na los zwierząt niechcianych i pokazuje, jak wspaniałymi towarzyszami mogą się stać przygarnięte pokraczne czworonogi. Bajka jest jednak pozbawiona tanich morałów: z inteligentnej narracji odbiorcy sami odczytają prawdę.

Co jeszcze na Dziecinadzie?
Podczas Dziecinady, czyli wielkiego święta dzieci, nie zabraknie atrakcji dla Waszych pociech. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach teatralnych i plastycznych oraz samodzielnie stworzyć bajkowe przedstawienie. Dla maluchów biorących udział w Dziecinadzie przewidziane są, jak co roku, upominki książkowe.

Uwaga: zabierzcie niepotrzebną starą skarpetkę nie do pary!

Dla dzieci, rodziców, babć, dziadków, opiekunów, maskotek, zwierząt i innych – wstęp wolny!

 

(-)
Materiał Teatru
12 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...