Cały czas jest w ruchu

"Bieguny " - reż. Paweł Passini - neTTheatre w Lublinie

Na biegunie podobno co jakiś czas samotny pingwin odłącza się od stada i idzie w głąb lądu. Premedytacja i upór z jakim samotnie udaje się na pewną śmierć pozostają dla naukowców niezrozumiałe. Antarktyczna metaforyka dobrze oddaje straceńczy charakter romantycznych eskapad. Przetrwać może tylko ten, kto cały czas jest w ruchu.

Trzech romantycznych superbohaterów wybiera się na poszukiwania czwartego, który wyruszył (tak jak rzeczywiście marzył o tym Norwid) z ekspedycją przez lodową pustynię. Równocześnie w przytułku na peryferiach Paryża zakonnice segregują pozostałe po już martwym Norwidzie jego osobiste papiery.

W miarę postępującej podróży trójka superbohaterów jest coraz bardziej zagubiona, coraz trudniej im odnaleźć ślady oddalającego się kolegi. A może już powoli zaczynają zamarzać, choć jeszcze tego nie czują?

Nowy spektakl zespołu neTTheatre pt."Bieguny" w reżyserii Pawła Passiniego zagości w repertuarze Centrum Kultury w Lublinie oraz Teatru Maska w Rzeszowie jesienią 2015 roku. Spektakle premierowe zaś odbędą się już na zakończenie wakacji w ostatnich dniach sierpnia.

Spektakl powstał przy współpracy Centrum Kultury w Lublinie z Teatrem Maska w Rzeszowie.

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa" realizowanego z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Konkurs organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

(-)
Materiał organizatora
18 sierpnia 2015
Portrety
Paweł Passini

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...