Casting dla dzieci od 6 do 13 lat

Casting do spektaklu „Akademia pana Kleksa" w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej w Teatrze Miniatura w Gdańsku

Twoje dziecko lubi śpiewać i marzy o występie na scenie? Teatr Miniatura zaprasza do udziału w rocznej teatralnej przygodzie, która zakończy się wystawieniem profesjonalnego spektaklu.

Na Dzień Dziecka w przyszłym roku odbędzie się premiera „Akademii pana Kleksa" – muzycznego spektaklu familijnego z udziałem dzieci i aktorów Teatru Miniatura, który będzie prezentowany na Dużej Scenie. Przygotowania zaczną się już w tym roku – 21 i 22 września dzieci w wieku od 6 do 13 lat chcące wziąć udział w przedstawieniu Miniatura zaprasza na casting, a raczej – jak mówi reżyserka projektu, Agnieszka Płoszajska – antycasting, bo nie trzeba być wystylizowanym i poprawnym, liczą się umiejętność współpracy, otwartość i wyobraźnia. Agnieszka Płoszajska jest aktorką i reżyserką, która wraz z mężem, dramatopisarzem Emilem Płoszajskim, specjalizuje się w realizacji muzycznych spektakli familijnych.

Na pierwszy etap castingu, 21 września, trzeba przygotować dowolną piosenkę – można ją zaśpiewać a capella lub z wybranym podkładem. Drugi etap, 22 września, będzie miał formę praktycznych warsztatów. Potem wybrani uczestnicy wezmą udział w rocznym cyklu warsztatów teatralnych: aktorskich, muzycznych i choreograficznych, które poprowadzą profesjonalni twórcy teatralni. Wypełnioną kartę zgłoszenia (pobraną ze strony teatru) należy przesłać na adres miniatura@teatrminiatura.pl do 18 września 2019, a oryginał przynieść na casting.

Uczestnictwo w castingu jest bezpłatne.
Termin przesyłania zgłoszeń: 18 września 2019
Karta zgłoszenia dostępna na stronie www.teatrminiatura.pl. Oryginał podpisanej karty zgłoszenia należy przynieść na casting.
Adres mailowy: miniatura@teatrminiatura.pl
Udział w rocznych warsztatach (4 spotkania miesięcznie): 100 zł na miesiąc
Podkład do wybranej piosenki prosimy dostarczyć na pendrivie w plikach formatu mp3.

O reżyserce
Agnieszka Płoszajska
Aktorka, reżyserka, czasem skrzypaczka. Pochodzi z Sopotu, gdzie pierwsze kroki na scenie stawiała w teatrze „Stajnia Pegaza", później współtworzyła niezależny teatr „Świnia". W 2006 r. ukończyła PWST w Krakowie. Zagrała w ponad 30 tytułach w teatrach w Warszawie, Radomiu, Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie, Toruniu. Za rolę Pani Capuletti w spektaklu „Romeo i Julia" w reżyserii Katarzyny Deszcz została wyróżniona nagrodą dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu. W 2016 za spektakl „Jutro będzie za późno" otrzymała nagrodę dla najlepszego reżysera festiwalu Windowisko w Gdańsku. Przedstawienie zostało również wyróżnione na sopockich Konfrontacjach Teatralnych, Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu oraz przez kapitułę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Napisała i wyreżyserowała spektakl „Ściana", monodram inspirowany zagadnieniami czarnej pedagogiki. Z mężem Emilem stworzyła tandem scenariuszowo-reżyserski specjalizujący się w muzycznym teatrze familijnym. Ich wspólne realizacje to „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy", „Jacek i Placek na tropie księżyca", „Pan Kleks. Powrót" oraz „Marysia ma Rysia". Współautorka i aktorka audycji dla dzieci: „Radiowy Klub Myszki Norki" (Radio Bajka, 2013-15) oraz czterdziestu odcinków słuchowiska „Tramwaj zwany Eugeniuszem" (Polskie Radio Dzieciom, 2016). Współpracuje z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą", z której podopiecznymi współtworzy Integracyjną Grupę Teatralną. Ostatnia realizacja to spektakl „Dymny: siedem bestii moich" w Teatrze Muzycznym w Toruniu (premiera wrzesień 2019).

Agnieszka Kochanowska
Materiał Teatru
10 września 2019

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...