Casting do "Deszczowej piosenki"

Teatr Roma w Warszawie

Teatr Muzyczny Roma na początku marca organizuje castingi do musicalu "Deszczowa piosenka", którego premiera odbędzie się w październiku tego roku na scenie przy Nowogrodzkiej. Pierwszy etap przesłuchań odbędzie się 5 i 6 marca 2012 r. w siedzibie teatru przy Nowogrodzkiej.

Musical "Deszczowa piosenka" ("Singin' In The Rain") to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych.

Nakręcona w 1952 r. komedia należy do klasyki kina, zarówno dzięki udziałowi w filmie niezapomnianego Gene Kelly, ale także dzięki doskonalej swingowej muzyce i wielkim przebojom (m.in. "Fit As A Fiddle", "Temptation", "You Are My Lucky Star").

Akcja musicalu rozgrywa się w środowisku filmowym Hollywood pod koniec lat 20. ubiegłego wieku, czyli w krytycznym dla branży okresie przechodzenia z filmu niemego na dźwiękowy. Główny bohater, Don Lockwood, to popularny gwiazdor, znany celebryta, ulubieniec pań. Jest młodym, przystojnym, energicznym i bogatym hollywoodzkim amantem. Na planie filmowym partneruje mu piękna i seksowna gwiazda Liny Lamont, przed której zaborczością delikatnie się broni. Uczuciem obdarza natomiast skromną, aspirującą aktorkę, która marzy o karierze na scenach teatralnych Nowego Jorku. Przyjacielem głównego bohatera jest Cosmo Brown, muzykalny i wesoły zaufany kumpel i współpracownik Dona. Losy tej czwórki śledzimy na planie filmowym. Wydarzeniom towarzyszą rzecz jasna intryga (rywalizacja pomiędzy paniami) oraz romans (gwiazdora i debiutantki).

Reżyserem "Deszczowej Piosenki" w Romie jest Wojciech Kępczyński, tłumaczem Daniel Wyszogrodzki, natomiast kierownictwo muzyczne obejmuje Maciej Pawłowski. Teatr Muzyczny przy Nowogrodzkiej po raz kolejny zaprezentuje własną wersję musicalu (non-replica). Ta wesoła, roztańczona, kolorowa inscenizacja będzie także... mokra. Zatańczymy w strumieniach deszczu!

Roma po raz kolejny przeprowadza castingi do swojego przedstawienia. W poprzednich latach podczas przesłuchań wyłonione zostały takie talenty, jak Paulina Janczak, która debiutowała w "Upiorze w operze", czy Kaja Mianowana najmłodsza na świecie odtwórczyni głównej roli Christine Daae w tym samym musicalu. Także tym razem zespół Romy ma nadzieję na odkrycie talentu!

Szczegółowa charakterystyka postaci, wraz z opisem wymagań stawianym kandydatom znajduje się na stronie internetowej teatru: www.teatrroma.pl. Castingi mają na celu wyłonienie czwórki głównych bohaterów, zespołu wokalno-tanecznego, a także tancerzy i tancerek.

Pierwszy etap przesłuchań odbędzie się w dniach 5 i 6 marca 2012 r., o godz. 10 w siedzibie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 49 (wejście od ul. Św. Barbary 12).

Pisemne zgłoszenia (CV z jednym zdjęciem i numerem telefonu) przyjmuje Dział Koordynacji Pracy Artystycznej Teatru do 25 lutego br. Zgłoszenia (wraz z informacją dotyczącą roli, o którą stara się kandydat) należy przesyłać mailem na adres: koordynacja@ teatr r oma. pi lub pocztą na adres: Teatr Muzyczny Roma, Koordynacja Pracy Artystycznej, ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa.

(-)
Dziennik Gazeta Prawna
24 lutego 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia