Casting do widowiska o świętym Franciszku

Katowicki ROK poszukuje aktorów, wokalistów, recytatorów...

Casting do spektaklu o św. Franciszku ogłosił w czwartek Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach. Poszukiwani są aktorzy, wokaliści, recytatorzy, grupy i zespoły teatralne. Premiera widowiska, w którym udział weźmie ok. 500 wykonawców odbędzie się w Katowicach.

Widowisko pt. "Franciszek-wezwanie z Asyżu" będzie estradową adaptacją spektaklu pt. "Pieśń o św. Franciszku" Teatru A z Gliwic. - Megawidowisko odbędzie się w hali Spodka na trzech zaaranżowanych estradach. Będą muzyka, światło, telebimy, sporo elementów plastycznych - powiedział Artur Szczęsny z Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach.
Na scenie wystąpi ok. 500 osób. - Rolę św. Franciszka mamy obsadzoną, ale na razie nie zdradzamy szczegółów - dodał Szczęsny. - Poszukujemy młodych recytatorów, grup teatralnych, działających przy domach kultury, aktorów, solistów, głównie osób do scen zbiorowych, ale i występów solowych - raczej z doświadczeniem scenicznym, choć szczególnych wymagań nie mamy - powiedział.
Zgłoszenia do castingu, zawierające imię i nazwisko, nazwę grupy, wiek uczestników, numer telefonu, adres mailowy oraz krótką notkę biograficzną należy przesłać do 25 czerwca na adres: pr@rok.katowice.pl.
Do castingu należy przygotować czterominutowe wystąpienie - piosenkę, wiersz lub fragment własnego programu artystycznego
W jury zasiądzie m.in. reżyser widowiska Mariusz Kozubek.
Przesłuchania odbędą się 26 czerwca w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.
Organizatorami przedsięwzięcia są: Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, Fundacja Konferencji Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia, Grupa eM Media.
Premiera spektaklu odbędzie się 16 października, w Dniu Papieskim, w katowickiej hali widowiskowo-sportowej Spodek.

(-)
(PAP)
21 czerwca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia