Casting na nowożeńców i pary małżeńskie

"Wesele na Bródnie" - reż. Agnieszka Olsten - TR Warszawa

Paweł Althamer i Agnieszka Olsten szukają par, które wezmą udział w nowym projekcie. Casting na nowożeńców i pary małżeńskie ogłosił TR Warszawa. Poszukiwane są pary, które wezmą udział w "Weselu na Bródnie", które zaplanowano na 9 maja 2020 roku w warszawskim Lasku Bródnowskim. W tym wydarzeniu artystycznym wystąpi więcej niż jedna para. Casting na nowożeńców i pary małżeńskie ogłosił TR Warszawa.

Kto kryje się za tym projektem? "Wesele na Bródnie" to całonocne plenerowe wydarzenie społeczno-artystyczne, inspirowane "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego. Inicjatorami imprezy są reżyserka Agnieszka Olsten i artysta wizualny oraz performer Paweł Althamer. Twórcy zapraszają mieszkanki i mieszkańców Bródna, ale też ludzi z innych dzielnic Warszawy, do odczarowania polskiej mitologii oraz wspólnego świętowania ponad podziałami. Obok siebie za weselnym stołem usiądą postaci z "Wesela", nowożeńcy i weselni goście. Wydarzenie odbędzie się 9 maja 2020 roku w Lasku Bródnowskim na warszawskim Targówku.

Jak piszą w komunikacie organizatorzy, poszukiwane są pary z Bródna i innych dzielnic Warszawy, które chcą zawrzeć związek małżeński między styczniem a majem 2020 roku. Poszukiwani są również nowożeńcy, a także małżeństwa bez ograniczeń stażu czy wieku, które chciałyby przy okazji "Wesela na Bródnie" odnowić swoje śluby w dowolnej formule.

Poszukiwane są zatem osoby otwarte na spotkanie i na udział w niecodziennym projekcie artystycznym. Nie jest wymagane doświadczenie aktorskie, a udział jest bezpłatny.

W programie "Wesela na Bródnie" znajdą się tradycyjne elementy weselnego rytuału: powitanie nowożeńców i gości, składanie życzeń i prezentów, przemowy i tańce, a także interdyscyplinarne działania artystyczne, przygotowane przez Pawła Althamera, Agnieszkę Olsten oraz zaproszonych twórców.

Organizatorzy zadbają o to, by nie zabrakło gości weselnych. Będą oni reprezentować różne grupy społeczne, zawodowe i narodowościowe. Będzie specjalna scenografia, a także posiłek i zabawa do białego rana, przy muzyce w wykonaniu Bródnowskiej Orkiestry Weselnej.

Pary uczestniczące w wydarzeniu zostaną zaproszone do udziału we wspólnych przygotowaniach do weseliska, m.in. w warsztatach tanecznych i tworzeniu kwiatowych kobierców.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny przesłać zgłoszenie wraz z numerem telefonu i odpowiedzią na pytanie: "Dlaczego chcielibyśmy wziąć udział w »Weselu na Bródnie«?" na adres mailowy weselenabrodnie@trwarszawa.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 grudnia 2019 roku (do końca dnia).

Gospodarze "Wesela na Bródnie", Paweł Althamer i Agnieszka Olsten wybiorą pary, które zostaną zaproszone na indywidualne spotkania i rozmowy.

(-)
Kurier PAP
13 grudnia 2019
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia