Casting na nowożeńców i pary małżeńskie

"Wesele na Bródnie" - reż. Agnieszka Olsten - TR Warszawa

Paweł Althamer i Agnieszka Olsten szukają par, które wezmą udział w nowym projekcie. Casting na nowożeńców i pary małżeńskie ogłosił TR Warszawa. Poszukiwane są pary, które wezmą udział w "Weselu na Bródnie", które zaplanowano na 9 maja 2020 roku w warszawskim Lasku Bródnowskim. W tym wydarzeniu artystycznym wystąpi więcej niż jedna para. Casting na nowożeńców i pary małżeńskie ogłosił TR Warszawa.

Kto kryje się za tym projektem? "Wesele na Bródnie" to całonocne plenerowe wydarzenie społeczno-artystyczne, inspirowane "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego. Inicjatorami imprezy są reżyserka Agnieszka Olsten i artysta wizualny oraz performer Paweł Althamer. Twórcy zapraszają mieszkanki i mieszkańców Bródna, ale też ludzi z innych dzielnic Warszawy, do odczarowania polskiej mitologii oraz wspólnego świętowania ponad podziałami. Obok siebie za weselnym stołem usiądą postaci z "Wesela", nowożeńcy i weselni goście. Wydarzenie odbędzie się 9 maja 2020 roku w Lasku Bródnowskim na warszawskim Targówku.

Jak piszą w komunikacie organizatorzy, poszukiwane są pary z Bródna i innych dzielnic Warszawy, które chcą zawrzeć związek małżeński między styczniem a majem 2020 roku. Poszukiwani są również nowożeńcy, a także małżeństwa bez ograniczeń stażu czy wieku, które chciałyby przy okazji "Wesela na Bródnie" odnowić swoje śluby w dowolnej formule.

Poszukiwane są zatem osoby otwarte na spotkanie i na udział w niecodziennym projekcie artystycznym. Nie jest wymagane doświadczenie aktorskie, a udział jest bezpłatny.

W programie "Wesela na Bródnie" znajdą się tradycyjne elementy weselnego rytuału: powitanie nowożeńców i gości, składanie życzeń i prezentów, przemowy i tańce, a także interdyscyplinarne działania artystyczne, przygotowane przez Pawła Althamera, Agnieszkę Olsten oraz zaproszonych twórców.

Organizatorzy zadbają o to, by nie zabrakło gości weselnych. Będą oni reprezentować różne grupy społeczne, zawodowe i narodowościowe. Będzie specjalna scenografia, a także posiłek i zabawa do białego rana, przy muzyce w wykonaniu Bródnowskiej Orkiestry Weselnej.

Pary uczestniczące w wydarzeniu zostaną zaproszone do udziału we wspólnych przygotowaniach do weseliska, m.in. w warsztatach tanecznych i tworzeniu kwiatowych kobierców.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny przesłać zgłoszenie wraz z numerem telefonu i odpowiedzią na pytanie: "Dlaczego chcielibyśmy wziąć udział w »Weselu na Bródnie«?" na adres mailowy weselenabrodnie@trwarszawa.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 grudnia 2019 roku (do końca dnia).

Gospodarze "Wesela na Bródnie", Paweł Althamer i Agnieszka Olsten wybiorą pary, które zostaną zaproszone na indywidualne spotkania i rozmowy.

(-)
Kurier PAP
13 grudnia 2019
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...