Charytatywna gra Teatru Groteska

"Za pięć godzin zobaczę Jezusa" - reż. Lech Walicki - Teatr Groteska, Teatr Bez Rzędów w Krakowie

Po ogromnym sukcesie przedstawienia „Za pięć godzin zobaczę Jezusa" i projektu „Bajki z Pudła", w którym wystąpili więźniowie Aresztu Śledczego w Krakowie, Teatr bez Rzędów oraz Teatr Groteska powracają z równie intrygującym, wciągającym, a przede wszystkim wartościowym i potrzebnym przedsięwzięciem.

Już 21 stycznia 2017 roku o godz. 17 w Auli Św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się premiera charytatywnego montażu teatralnego pt. „Uwierz w Boże Narodzenie" w reżyserii Lecha Walickiego. Wystąpią w nim dzieci niepełnosprawne z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Juszczynie wraz z aktorami Teatru Groteska.

– Współpracowaliśmy z Teatrem Groteska przy tworzeniu filmu na 10-lecie naszego Ośrodka i bardzo miło tę współpracę wspominamy, dlatego postanowiliśmy stworzyć wspólnie Jasełka – mówi Katarzyna Czaicka, dyrektorka OREW w Juszczynie. – W przedstawieniu wystąpią dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością. Od listopada mali aktorzy kompletują stroje, ćwiczą role i z pomocą opiekunów tworzą scenografię. To dla nich wyjątkowe przeżycie – dodaje.

Oprawę muzyczną występu przygotował zespół Transylwania Trio, w którym występuje akordeonista Stefan Dunka. Akordeonowi będą towarzyszyć dźwięki gitary basowej i akustycznej.

Bilety-cegiełki na przedstawienie można zarezerwować pod numerem telefonu 604 078 076 lub kupić bezpośrednio przed Jasełkami. Koszt to 10 zł. Całkowity dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na doposażenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Juszczynie.

(-)
Teatr Groteska
19 stycznia 2017

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia