Charytatywna niedziela

"Zły" i "Kamienie w kieszeniach" - reż. Łukasz Witt-Michałowski

Już w najbliższą niedzielę 7 listopada 2010 Scena Prapremier InVitro zaprasza na dwa spektakle: "Zły" oraz "Kamienie w kieszeniach" w reż. Łukasza Witt-Michałowskiego. Aktorzy wystąpią nieodpłatnie - całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na chemioterapię Sylwii Stockinger

Scena Prapremier InVitro serdecznie zaprasza wszystkich swoich przyjaciół, widzów, fanów, sympatyków, a także osoby, które nie miały jeszcze okazji zetknąć się z naszymi spektaklami do odwiedzenia Art Studio w Chatce Żaka. Przygotowaliśmy dla Was dwa spektakle: „Zły” oraz „Kamienie w kieszeniach”. Dochód zostanie przekazany aktorce Sylwii Stockinger współpracującej w przeszłości z dyrektorem sceny Łukaszem Witt-Michałowskim, która obecnie walczy z rakiem. Koszt niezbędnej chemioterapii to 4000 PLN – suma, która obecnie wykracza poza możliwości chorej osoby. Mamy nadzieję, że w niedzielę z waszą pomocą zbierzemy tę kwotę.

"Zły":
Sztuka oparta na przeżyciach i doświadczeniach Dariusza Jeża, obecnie aktora Sceny Prapremier InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą, za którą otrzymał i odsiedział kilkuletni wyrok. Podczas odbywania kary w Areszcie Śledczym w Lublinie spotkał reżysera teatralnego, Łukasza Witt-Michałowskiego, który w „Teatrze pod celą” realizował Lizystratę Arystofanesa. Wśród osadzonych-aktorów znalazł się także główny bohater. W ten sposób rozpoczyna się autentyczna opowieść o byłym przestępcy, który dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie.

"Twórcy spektaklu "Zły" [...] zrobili sztukę zgrabną i klarowną, bez epatowania bandytyzmem, ale i bez nadmiaru moralizatorstwa. Zrekonstruowali życiorys, dla którego pierwowzorem jest właśnie Jeż, w narrację bardzo prostą i czytelną [...]. Główny ciężar aktorski wziął na siebie Przemysław Buksiński, w roli młodego a potem starszego Darusia jest znakomity. Sekunduje mu udanie Remigiusz Jankowski i sam Dariusz Jeż, też świetny, który przeszedł przemianę z więzienia trafiając do teatru - i nie boi się teraz nam o tym opowiedzieć."
(Grzegorz Józefczuk, Gazeta Wyborcza 22.12.09)

"Kamienie w kieszeniach":

Akcja spektaklu rozgrywa się w małej irlandzkiej wiosce i pokazuje konsekwencje, jakie wynikają z wkroczenia wielkiego świata do małej, prowincjonalnej społeczności. Wielkie studio z Hollywood zdecydowało się kręcić tu film i jako statystów wykorzystuje ludzi z okolicy. Opowieść snuje dwóch aktorów, którzy wcielają się w kilkanaście postaci. Atmosfera na planie zdjęciowym oraz kolosalne pieniądze stojące za całą machiną rozbudza w w ludziach nadzieję na przeżycie amerykańskiego snu o sukcesie. Czy życie przyniesie im kolejne rozczarowanie, czy też może spełni ich marzenia?
Spektakl otrzymał Wielką Nagrodę Publiczności festiwalu Kontrapunkt 2007 oraz Anioła Publiczności Wiosennego Festiwalu Teatralnego w Bielsku-Białej 2008.

Cena biletów na jeden spektakl to 20zł – w przypadku zakupu wejściówki na oba spektakle 30zł. Bilety do nabycia  w Art Studio na godzinę przed spektaklem

(-)
Materiały Teatru
4 listopada 2010

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia