Chopin w Japonii

"Już się zmierzcha" - reż. E. Wycichowska, "Tysiąc kolorów" - reż. T. Matsuda - Polski Teatr Tańca

Polski Teatr Tańca zaprasza na dwa spektakle, stworzone do muzyki niezwykłych polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina i Henryka Mikołaja Góreckiego. Przedstawienia odbędą się 25 i 26 listopada w Centrum Kultury Zamek.

Tancerze Polskiego Teatru Tańca wyruszyli w tym tygodniu w długą podróż do "Kraju Kwitnącej Wiśni". 13 listopada zameldowali się na lotnisku w Nagoi, skąd autokar zabrał ich do Hamamatsu, miasta partnerskiego Warszawy. W tamtejszym centrum Act City zaprezentują w niedzielę, 16.11., dwa spektakle - "Już się zmierzcha" Ewy Wycichowskiej i "Tysiąc kolorów" w choreografii Japonki, Takako Matsudy. Taki dobór repertuaru narzuca się sam, zważywszy na szacunek jakim w Japonii cieszą się Polscy kompozytorzy. Są to przecież choreografie ułożone do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego i Fryderyka Chopina. W chwilach wolnych od prób do przedstawień, artyści PTT poprowadzą warsztaty tańca współczesnego. Wizyta w Japonii jest dla Polskiego Teatru Tańca niemal podróżą sentymentalną. Ostatni raz byli tam dokładnie 20 lat temu, w listopadzie 1994 r. Także wtedy prezentowali swoje umiejętności właśnie w Hamamatsu.

Powrót do Poznania zaplanowany jest na poniedziałkowy wieczór. Natomiast najbliższa okazja do oglądania zespołu w stolicy Wielkopolski będzie 25 i 26 listopada w Centrum Kultury Zamek. Bilety na te wydarzenia są już w sprzedaży pod adresem http://bilety.ptt-poznan.pl/, w impresariacie Teatru (ul. Kozia 4) i kasach CK Zamek

(-)
Materiał Teatru
17 listopada 2014

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...