Choreograficzno-plastyczna opowieść o dziejach Polski i Polaków

„Pictures of Poland" - reż. Artur Żymełka - Opera Śląska w Bytomiu

Już 4 czerwca na deskach Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu Opera Śląska premierowo zaprezentuje wyjątkowy spektakl baletowy „Pictures of Poland", będący choreograficzno-plastyczną opowieścią o dziejach Polski i Polaków do muzyki elektronicznej wykonywanej przez niemiecki zespół rockowy Tangerine Dream.

Spektakularne widowisko odnoszące się do wartości narodowych takich jak: wolność, solidarność, ofiarność czy duma zabierze widzów w podróż po najciekawszych wydarzeniach począwszy od powstania Państwa Polskiego, aż do czasów współczesnych.

Baletowy teatr symboli zbudowany na bazie najistotniejszych historycznie wydarzeń dając możliwość śledzenia polskich losów nie pozwala się nudzić, pełni tym samym znakomite funkcje popularyzatorskie oraz edukacyjne.

Warto wspomnieć, iż muzyczną podstawę spektaklu tworzy album „Poland" grupy Tangerine Dream, grającej elektroniczną muzykę o charakterze symfonicznego rocka.

Z kolei pomysłodawcą, reżyserem i choreografem widowiska jest Artur Żymełka - nagrodzony Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii "Najlepszy choreograf" oraz Złotą Maską w kategorii „Przedstawienie roku 2021" – za wyreżyserowany spektakl baletowy "Sól Ziemi Czarnej".

Połączenie wyjątkowej muzyki z tematyką spektaklu sprawi, iż czekają na Państwa niesamowite wrażenia!

(-)
Opera Śląska w Bytomiu
27 maja 2022
Portrety
Artur Żymełka

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...