Cielecka czyta "Cwaniary" w Polskim Radiu

Kobiety mają głos

Program 3 Polskiego Radia zaprasza na nową, wieczorną powieść. "Cwaniary" - ostatnią książkę Sylwii Chutnik czytać będzie Magdalena Cielecka. Na antenie Trójki już od 14 stycznia, od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.50.

"Cwaniary" to współczesna powieść łotrzykowska autorki brawurowej "Dzidzi" i "Kieszonkowego atlasu kobiet". Cztery kobiety z warszawskiego Mokotowa postanawiają wymierzać sprawiedliwość na własną rękę. Opowieść o nocnej Warszawie, śmierci i idealnie skrojonej zemście. Ta śmieszno-smutna historia jest zarazem głosem w dyskusji o kobietach i polskości. Powieść do czytania na antenie Trójki opracowała autorka audycji, Barbara Marcinik. W rolę narratorki wcieli się znakomita aktorka, Magdalena Cielecka, a muzykę skomponował Tomek Wachnowski.

Sylwia Chutnik (ur. 1979), pisarka, felietonistka, działaczka społeczna. Kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim. Prezeska Fundacji Mama działającej na rzecz poprawy sytuacji matek w Polsce. Przewodniczka po Warszawie. Publikowała w wielu czasopismach, jej teksty ukazały się także w książkach zbiorowych. Laureatka Paszportu Polityki w kategorii literatura w 2008 roku i Stołecznego Nobla Ashoki w 2009 roku. Autorka książek: "Kieszonkowy atlas kobiet", "Dzidzia", "Warszawa kobiet", "Mama ma zawsze rację". Nominowana do nagrody Nike 2009. Mieszka w Warszawie.

Na audycję zapraszają Program 3 Polskiego Radia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

(-)
Materiał PR
12 stycznia 2013

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...