Co czeka widzów we wrześniu?

Drugi sezon w Teatrze Muzycznym w Toruniu

Seanse filmowe, akcje Narodowego Czytania, spotkanie z Billie Holiday oraz koncerty piosenek na toruńskim rynku - tak rozpoczyna się wrzesień w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu.

Pomimo zakończenia wakacji Teatr kontynuuje cykl letnich seansów filmowych. Na widzów czekają jeszcze dwie projekcje: 3 września Zapomniana melodia Konrada Toma i Jana Fethkego z muzyką Henryka Warsa. Przedwojenna komedia muzyczna o zakazanej miłości Helenki Roliczówny (Helena Grossówna) i Stefana Frankiewicza (Aleksander Żabczyński) do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Natomiast 10 września cykl kina w teatrze zakończymy filmami o Witkacym - Kinoteatr Witkacego i Demoniczne kobiety Witkacego. Będzie to opowieść o wkładzie Witkiewicza w przemysł filmowy oraz jego kontaktach na polu damsko-męskim. Godzina i miejsce seansów pozostają bez zmian, tj. g. 20:00 w teatralnym ogrodzie (w przypadku niepogody projekcja przeniesiona będzie do Sali Złotej).

4 i 5 września (g. 19:00) to kolejna okazja do spotkania z Anną Sroką-Hryń i Włodzimierzem Nahornym Poruszający spektakl Lady Day w Emerson Bar & Grill opowiada o losach czarnoskórej diwy – Billie Holiday. Zniszczona wieloletnim zażywaniem narkotyków i alkoholu wokalistka jest cieniem dawnej siebie. W podłym nocnym klubie Billie (Anna Sroka-Hryń) śpiewa dawne przeboje, a pomiędzy nimi wspomina swoje życie. Spektakl przypomina postać wybitnej artystki, której twórczość odegrała niezwykłą rolę w rozwoju muzyki jazzowej. Bilety na spektakle 4 i 5 września w specjalnej promocyjnej cenie 30 zł do nabycia w Biurze Obsługi Widza na ul. Żeglarskiej 8.

Teatr Muzyczny także w tym roku włącza się w akcję Narodowego Czytania. W sobotę 5 września 2015 r. od g. 12:00 do 14:00 mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, aktorzy i muzycy współpracujący z Teatrem, a także urzędnicy i przedsiębiorcy wojewódzcy w teatralnym ogrodzie będą głośnio czytać „Lalkę" Bolesława Prusa. Podczas wydarzenia przeprowadzony zostanie konkurs z wiedzy o powieści i jej autorze oraz o naszym teatrze. Wśród uczestników zabawy rozlosujemy nagrody! Aby dołączyć do akcji należy wybrać swój ulubiony fragment powieści i zgłosić chęć uczestnictwa na adres: promocja@teatrmuzyczny.torun.pl lub pod numerem telefonu 56 652 15 62. Na przeczytanie wybranego fragmentu każdy uczestnik ma czas od 10 do 15 minut. Czekamy również na tych z Państwa, którzy chcą dołączyć do akcji jako słuchacze!

5 i 6 września między 13:15 a 15:45 na toruńskim Święcie Piernika scenę na Rynku Staromiejskim zagarną aktorzy związani z Teatrem Muzycznym w koncercie piosenek z naszych spektakli. Koncert to spotkanie z niemalże wszystkimi produkcjami teatru w pigułce! 8 spektakli, 18 aktorów i ponad 20 utworów. Usłyszymy piosenki ze spektakli dla dzieci i dorosłych z muzyką autorstwa tak uznanych twórców jak Jerzy Wasowski, Andrzej Zarycki, Włodzimierz Nahorny. Na zakończeniu koncertu mała zapowiedź najnowszej premiery – piosenki z Panny Tutli Putli pióra Witkacego z kompozycjami Tomasza Lewandowskiego – młodego zdolnego toruńskiego muzyka, który współpracuje m. in. z Tomaszem Organkiem.

(-)
Materiał Teatru
7 września 2015

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...