Co nas czeka w Teatrze Atelier?

"Jacek Kaczmarski – lekcja historii" - reż. Jacek Bończyk - Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie

Recital Hanny Banaszak to zbiór różnych gatunków muzycznych i wielu tematów. Całość jednak jest spójna, ponieważ składa się z wyborów samej artystki, która dba, aby te wybory nie były w sprzeczności z nią samą.

Recital Hanny Banaszak zaskakuje możliwościami wokalnymi i doborem treści. To spotkanie z kimś, kto lubi nawiązywać kontakt z publicznością i pozostawiać po sobie dobre wrażenie.

To wokalistka i interpretatorka najwyższej próby, która sprawia, że jej odbiorcy nie muszą cierpieć na poczucie straconego czasu....

07.07 19:30; 08.07 19:30; 09.07 19:30; 10.07 19:30

bilety: 85 zł

„Trzeba Marzyć" – wieczór z Anną Stankiewicz i Januszem Stroblem

 

Tworzą niesamowity duet.
Ona - subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca „mądre teksty" Jonasza Kofty i Jana Wołka.
On - wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.
To będzie niezapomniany wieczór w pięknej oprawie muzycznej z piosenkami Janusza Strobla do słów Jonasza Kofty i Jana Wołka. Magia zawiśnie w powietrzu.

www.strobelkoftawolek.pl/anna-stankiewicz.html

11.07 19:30; 12.07 19:30

„Jacek Kaczmarski – Lekcja historii"
Spektakl muzyczny Jacka Bończyka

Spektakl muzyczny Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza z Warszawy

Podobno słowem można malować jak pędzlem po płótnie. Dodatkowym atutem takiej słownej akwareli jest kolor muzyki towarzyszącej słowu. W taki sposób rodzi się dzieło idealne, piękne w swej złożoności. Genialnym malarzem pieśni był, zmarły przed jedenastoma laty, Jacek Kaczmarski.

Inspirując się tym, co przez lata tworzył Jacek Kaczmarski, Jacek Bończyk postanowił namalować własną interpretację poezji Barda.
Głównym zamierzeniem „Lekcji historii" jest pokazanie i „zagranie" tekstów komentujących malarstwo, którym fascynował się Jacek Kaczmarski. Jacek Bończyk połączył formę muzyczną opartą na poetyckich tekstach Kaczmarskiego z projekcją multimedialną dzieł sztuki, które stanowiły inspirację dla twórczości Barda. Spektakl jest rodzajem wernisażu, który łączy ideę pokazu malarstwa z bardzo wysmakowaną formą muzyczno-choreograficzną.

Gramy 13.07 g. 19:30, 14-15.07 - g. 20:00

Syberysjki Bard Zaprasza – Evgen Malinovskiy
„Jedno serce- dwie ojczyzny"

16.07 19:30

Syberyjski Bard Zaprasza to cykl koncertów przybliżających publiczności dźwięki wschodu Europy oraz dualizmu słowiańskiej duszy. Usłyszeć tu można tęsknotę, miłość, radość, chłód i upał – przekrój tego wszystkiego, co spotkać można w drodze na Syberię. Muzycznym przewodnikiem po tych niezbadanych terenach jest Evgen Malinovskiy, aktor i bard, który czaruje głosem i brzmieniem swojej gitary, zabierając wszystkich w niezapomnianą podróż przez bezkresy rosyjskiego krajobrazu.

Tym razem wyrusza muzyczną ścieżką po trasie, którą przebył podczas wyprawy na Syberię – Siberia Arctic Expedition 2015. Bard przemierzył trasę od Warszawy, przez Litwę, Łotwę, Rosję, aż do Cieśniny Beringa i właśnie w Teatrze Atelier muzycznie o tym opowie.
Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa multimedialna prezentująca fotorelację z syberyjskiej wyprawy artysty..

Syberyjski Bard Zaprasza – Olga Zalesskaya
„Wiosenna miłość"

17.07 19:30

Wiosna to czas miłości, a nas czeka wakacyjny romans z bardzo interesującą kobietą. Olga Zalesskaya urodziła się w Witebsku. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. W 1987 roku zainteresowała się piosenką autorską, zaczęła układać swoje pierwsze piosenki. Każdy jej koncert to bardzo angażująca wycieczka po zakamarkach ludzkiej duszy, jej pragnieniach i demonach. Jest niezwykle twórczą osobą, która łączy w sobie duchowość skupionej i zakochanej w życiu kobiety i poetki z muzycznym talentem przekazywania swoich przeżyć. Posłuchać, porozmawiać, wspomnieć o tym, co było dawniej, czy pomarzyć o niewykonalnym – nikt nie pozostanie obojętny wobec jej interpretacji miłości.

„Poetycki głos Olgi Zalesskiej naturalny, giętki i zmienny: to infantylnie-marzycielski, to władczy i wyniosły, to huczny, tо męcząco namiętny. I zawsze – szczery, niepodobny do nikogo. (...) I można tylko żałować, że słowo nie donosi w całości czarującego uroku zjawiska, które nazywa się „Olga Zalesskaya - Hipnotyczna piosenkarka."

Andrej Anpiłow
Złoty Młyn (piosenki Olgi Zalesskiej)

(-)
Materiał Teatru
8 lipca 2015

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...