Co się dzieje za kulisami?

m. in. "Śpiąca Królewna" - reż. Luba Zarembińska - Teatr Stacja Szamocin

W ramach akcji "Dotknij Teatru" w Gdańsku i Gdyni, w ten weekend odbędą się dni otwarte w Operze Bałtyckiej i w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, a Teatr Stacja Szamocin zagra "Śpiącą królewnę" w podziemiach Dworca PKP w Gdyni.

29 marca/ sobota
14.00
Dzień Otwarty w Operze Bałtyckiej
Wstęp: Wolny, obowiązują zapisy: edukacja@operabaltycka.pl,
tel. 58 763 49 12/13

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych za kulisy Opery Bałtyckiej. Pokażemy i opowiemy jak wygląda praca w Operze. Pokażemy co to jest i jak wygląda kieszeń sceniczna, pulpit inspicjenta czy też charakteryzatornia. Opowiemy o tym jak powstaje spektakl i co dzieje się za kulisami w jego trakcie. Po Operze oprowadzać będzie m.in. scenograf Hanna Szymczak.

30 marca / niedziela
11.00
Dni Otwarte w Studium Wokalno-Aktorskim
Wstęp: Wolny, obowiązują zapisy: dniotwarte.ppswa@wp.pl

Uczestnicy Dni Otwartych będą mogli zobaczyć i włączyć się do poszczególnych zajęć, które odbywają się w Studium. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w lekcjach otwartych: tańca, śpiewu czy stepu. Serdecznie zapraszamy również na spotkanie z Dyrekcją i Pedagogami Studium, na którym zostaną przedstawione nowe zasad edukacji oraz możliwości Studium Wokalno - Aktorskiego.

Teatr Gdynia Główna
12.00 i 14.00
"Śpiąca Królewna" - spektakl dla dzieci Teatru Stacja Szamocin na podstawie baśni braci Grimm i Charlesa Perraulta
Reż. i adaptacja Luba Zarembińska
Czas trwania: 60 min.
Miejsce: Plac Konstytucji 1, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
Wstęp: Dotknij Teatru 5 podwójnych zaproszeń (lub 10 pojedynczych) na każdy spektakl, pozostałe 15 zł, rezerwacja 58 351 15 12, 600 306 634, teatr@teatrgdyniaglowna.pl.

Spektakl, który rozbudzi najbardziej wybrednego smakosza małych form teatralnych! Znana wszystkim doskonale baśń opowiada o królewnie, na którą zła wiedźma rzuca urok. Luba Zarembińska i Piotr Srebrowski przybliżą dzieciom urokliwy świat baśni w przystępnej formie teatralnej. Za pomocą wyrafinowanych i ręcznie robionych lalek na małej scence, dwójka aktorów przenosi widzów nie tylko w świat baśni o zaklętym królestwie, ale odkrywa przed nimi także tajemne przestrzenie snu, który przynosi inspirację i działa oczyszczająco. Zakończenie daje nadzieję i wiarę w wiecznie spełniającą się miłość.

(-)
Materiał Teatru
29 marca 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia