Co to znaczy być prawdziwie dorosłym?

"Dzieci widzą duchy" - reż. Mariusz Grzegorzek - Teatr Jaracza w Łodzi

Prapremiera spektaklu "Dzieci widzą duchy" w reż. Mariusza Grzegorzka na Dużej Scenie Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Zapraszamy 22 i 23 lutego.

Prapremiera spektaklu "Dzieci widzą duchy" w reż. Mariusza Grzegorzka na Dużej Scenie Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Zapraszamy 22 i 23 lutego.

NIEZWYKŁY, przejmująco PIĘKNY, tak SMUTNY, że często przez to WESOŁY spektakl w reż. Mariusza Grzegorzka. Przestrach i wzruszenie. Intensywne teatralne obrazy, brawurowa obsada aktorska, mnóstwo hipnotycznej muzyki – od listy przebojów, poprzez pieśni ludowe do średniowiecznych chorałów. Takiego teatru nie robi nikt inny, nigdzie indziej! PRZYJDŹ!!!

"Dzieci widzą duchy" to próba rozwinięcia w teatrze profesjonalnym konwencji, którą reżyser Mariusz Grzegorzek eksplorował w udany sposób w dwóch przedstawieniach dyplomowych studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi zrealizowanych na deskach Teatru Studyjnego: "Pomysłowe mebelki z gąbki" oraz "Nie jedz tego! To jest na święta!".

Spektakl jest kolażową, muzyczno-ruchowo-teatralną, częściowo improwizowaną próbą odpowiedzi na pytanie: co to znaczy być prawdziwie dorosłym? Czy wyzbycie się wewnętrznego dziecka, skupienie na samokontroli, wzięcie odpowiedzialności za siebie i innych, musi doprowadzić do rezygnacji z wewnętrznej wrażliwości, empatii i intuicji? Czy w bajkach kryją się sensy głębsze i bardziej niepokojące niż tylko proste wytyczne: jak być sformatowanym członkiem rodziny i społeczeństwa?

(-)
Materiał PWSFTviT
14 lutego 2020

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia