Co zaobserwowali młodzi Niemcy

"Fasada 1/2" - reż. Kainkollektiv - Teatr Nowy w Krakowie

23 i 24 marca Teatr Nowy zaprasza na "Fasadę ", wspólny spektakl teatru i niemieckiego Kainkollektiv.

To będzie wywoływanie duchów. Niemiecki Kainkollektive zainstaluje je w gęstej od opowieści, doświadczeń i fantazmatów przestrzeni. Tak powstanie alternatywna mapa, której kawałki skleją się w podziemne miasto mówiące nieznajomym wielogłosem. Z czasem przeszłym i przyszłym skompresowanym do tu i teraz. Pamięć biegnie tutaj w dwóch kierunkach. To będzie wywoływanie duchów.

Koprodukcja Teatru Nowego z Krakowa, Ringlokschuppen Mülheim an der Ruhr i Forum Freies Theater Düsseldorf, finansowana przez NRWKULTURsekretariat.

Spektakl "Fasada1/2" w Teatrze Nowym w Krakowie realizowany jest w ramach międzynarodowego projektu "Atrists In Transition". Od ponad czterech miesięcy Teatr Nowy gości duet młodych reżyserów z Niemiec; Mirjam Schmuck i Fabiana Lettow (Kainkollective), którzy napisali scenariusz spektaklu, opierając go na tym co zauważyli, zaobserwowali i co przeżyli mieszkając w Krakowie. Inspirację czerpali także z wywiadów z ludźmi różnych środowisk bezpośrednio związanych z krakowską przestrzenią historyczno-kulturalną. W spektaklu autorzy chcą pokazać energię przepływającą przez miasto wypełnione historią, a także zastanawiają się nad wpływem historii na przeżywianie współczesnego miasta. Spektakl o Polakach napisany przez młodych Niemców wymaga szczególnej uwagi. Zapraszamy!

(-)
Materiały Teatru
20 marca 2012

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia