Complexions Contemporary Balet

12. Krakowska Wiosna Baletowa

W ramach 12. Wiosny Baletowej wystąpi Complexions Contemporary Ballet z Nowego Jorku, jeden z najlepszych na świecie zespołów prezentujących taniec współczesny i jazzowy.

Tancerze Complexions Contemporary Ballet gościli w Krakowie w 2007 roku, wzbudzając zachwyt publiczności swoim pełnym żywiołowości i charyzmy spektaklem. Podczas obecnego tournee zespół przedstawi nowy program.

Complexions Contemporary Balet został założony w roku 1994 przez obecnych dyrektorów artystycznych – Dwighta Rhodena i Desmonda Richardsona.
Od momentu powstania zespół otrzymywał liczne dowody uznania za naznaczone zarówno dużą siłą witalną, jak i przemyślanymi treściami prowokujące przedstawienia. 
Po otrzymaniu prestiżowej nagrody krytyków muzycznych New York Times’a w roku 1995 COMPLEXIONS rozpoczął liczne tournee po całych Stanach Zjednoczonych.

Swoją oryginalną odmianę tańca współczesnego zespół przedstawił widzom na całym świecie – w USA, Kanadzie, Europie, Ameryce Południowej, Australii i Azji. Zespół otrzymywał zaproszenia do udziału w znaczących europejskich festiwalach baletowych – Festiwale Tańca w Parmie i Spoleto, Festiwal Isle w Dance w Paryżu, Holland Dance Festiwal, Moskiewski Festiwal Baletowy „Grand Pas”, Steps International Dance Festiwal w Szwajcarii, Catch Prime Dance 1st w Korei.
COMPLEXIONS występował w nowojorskim Joyce Theater, Brooklyn Academy of Music I Lincoln Center, w Mahalia Jackson Performing Arts w Nowym Orleanie, Paramount Theater w Seattle, Music Hall w Detroit oraz w Los Angeles Music Center.

Spektakl odbędzie się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
11 i 12 maja 2009, godz. 19.00.
(mb)

(-)
Materiały Teatru
29 kwietnia 2009

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...