Cudowny luz w rytm swingującej muzyki

"Mój Molier" - Andrzej Seweryn - Opera i Filharmonia Podlaska

"Mój Molier" - to tytuł najnowszego monodramu znakomitego aktora polskiej sceny teatralnej i filmowej Andrzeja Seweryna. 6 maja Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na solowy popis aktora.

Artysta opracował i dokonał wyboru tekstów Moliera, uważanego za najwybitniejszego komediopisarza w historii literatury francuskiej. Spektakl przygotował muzycznie dziennikarz Radiowej Jedynki Paweł Sztompke. Reżyseria światła należała do Marka Jeżewskiego.

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na solowy popis aktorski Andrzeja Seweryna. Tym razem spektakl lżejszy w treści i formie od podobnych "spotkań" tego wybitnego aktora z utworami Gombrowicza czy Szekspira. Teraz Seweryn w swojej opowieści scenicznej, zbudowanej wokół perypetii zazdrosnego bohatera Molierowskiej "Szkoły żon", pozwala sobie na cudowny luz już od samego początku. Wchodzi na scenę krokiem tanecznym, w rytm swingującej muzyki, którą wybrał znany dziennikarz - Paweł Sztompke.

Nie, nie, proszę państwa: to ani Gene Kelly, ani Fred Astaire, to naprawdę będzie mieć związek z Molierem - zaczyna Seweryn. I dalej w tym duchu, choć już bez "musicalowego" tła, toczy się historia czterdziestoletniego ("starego", jak na XVII-wieczne standardy) mieszczanina Arnolfa, który szykując się do ożenku z dziewczęciem znacznie młodszym od niego, zaczyna przeżywać katusze, gdy ta wpada w oko pewnemu młodzieńcowi.

Seweryn improwizuje, czyni zabawne dygresje, przeczytanie fragmentów tekstu powierza widzom.

Lekko, dowcipnie, finezyjnie. Na naprawdę najwyższym poziomie.

Premiera spektaklu miała miejsce w styczniu tego roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Mój Molier. Monodram Andrzeja Seweryna
6 maja 2014 r. godz. 19.00
Duża scena OiFP (widownia na scenie)
cena biletu: 90 zł

(-)
Materiał Opery
18 kwietnia 2014
Portrety
Andrzej Seweryn

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...