Cudowny luz w rytm swingującej muzyki

"Mój Molier" - Andrzej Seweryn - Opera i Filharmonia Podlaska

"Mój Molier" - to tytuł najnowszego monodramu znakomitego aktora polskiej sceny teatralnej i filmowej Andrzeja Seweryna. 6 maja Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na solowy popis aktora.

Artysta opracował i dokonał wyboru tekstów Moliera, uważanego za najwybitniejszego komediopisarza w historii literatury francuskiej. Spektakl przygotował muzycznie dziennikarz Radiowej Jedynki Paweł Sztompke. Reżyseria światła należała do Marka Jeżewskiego.

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na solowy popis aktorski Andrzeja Seweryna. Tym razem spektakl lżejszy w treści i formie od podobnych "spotkań" tego wybitnego aktora z utworami Gombrowicza czy Szekspira. Teraz Seweryn w swojej opowieści scenicznej, zbudowanej wokół perypetii zazdrosnego bohatera Molierowskiej "Szkoły żon", pozwala sobie na cudowny luz już od samego początku. Wchodzi na scenę krokiem tanecznym, w rytm swingującej muzyki, którą wybrał znany dziennikarz - Paweł Sztompke.

Nie, nie, proszę państwa: to ani Gene Kelly, ani Fred Astaire, to naprawdę będzie mieć związek z Molierem - zaczyna Seweryn. I dalej w tym duchu, choć już bez "musicalowego" tła, toczy się historia czterdziestoletniego ("starego", jak na XVII-wieczne standardy) mieszczanina Arnolfa, który szykując się do ożenku z dziewczęciem znacznie młodszym od niego, zaczyna przeżywać katusze, gdy ta wpada w oko pewnemu młodzieńcowi.

Seweryn improwizuje, czyni zabawne dygresje, przeczytanie fragmentów tekstu powierza widzom.

Lekko, dowcipnie, finezyjnie. Na naprawdę najwyższym poziomie.

Premiera spektaklu miała miejsce w styczniu tego roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Mój Molier. Monodram Andrzeja Seweryna
6 maja 2014 r. godz. 19.00
Duża scena OiFP (widownia na scenie)
cena biletu: 90 zł

(-)
Materiał Opery
18 kwietnia 2014
Portrety
Andrzej Seweryn

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia