Cykl spotkań dla najmłodszych czytelników

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Dzięki dofinansowaniu MKiDN Mała Literacka może rozpocząć cykl spotkań dla najmłodszych czytelników. Teatr Nowy zaprasza dzieci 24 lutego na spotkanie z "Bajkowymi królewnami i królami".

Bardzo Małą Literacką poprowadzi Karolina Kołodziej, autorka książki dla dzieci "Odkryj Łódź. Bardzo twórcza książka o niezwykłym mieście", pracownik Katedry Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski Uniwersytetu Łódzkiego, prywatnie mama siedmioletniego Stasia i czteroletniej Basi.

Za tydzień zapraszamy na opowieść o "Bajkowych królewnach i królach". Spotkanie będzie poświęcone najpopularniejszym literackim portretom władców (król, królowa, cesarz, książę, księżniczka, a także damy dworu i rycerze). Porozmawiamy o literaturze polskiej i powszechnej. Dzieci opowiedzą o swoich ulubionych bohaterach, zmierzą się w konkursie wiedzy oraz odegrają iście królewskie scenki.

UWAGA! Obowiązują stroje (lub atrybuty) nawiązujące do tematyki spotkania. Nie zapomnijcie również o przyniesieniu ulubionych książek o królach i królewnach. Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat.

24 lutego 2015 / godz. 17:30 / Duża Sala / Więckowskiego 15 / wstęp bezpłatny - ilość miejsc ograniczona / na rezerwację czekamy do 23 lutego - piszcie na adres pr@nowy.pl

(-)
Materiał Teatru
18 lutego 2015

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia