Czarna komedia u Mickiewicza

"Śmierć" - reż. Waldemar Śmigasiewicz - Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie

Czarną komedię Woody'ego Allena przygotowuje w Teatrze Mickiewicza Waldemar Śmigasiewicz. Premiera 9 listopada.

"Nikt tak dotkliwie, od czasów Charlie Chaplina nie zestawiał śmiechu i płaczu jak Woody Allen; nikt nie ukazał tak dobitnie, jak jedno przenika drugie."Głównym założeniem inscenizacyjnym sztuki "Śmierć" Woody'ego Allena jest ukazanie jednego z problemów współczesnego człowieka. Chodzi tu o nieautentyczność istnienia i poczucie utraty tożsamości" - Waldemar Śmigasiewicz o spektaklu.

Woody Allen - mistrz paradoksalnego humoru i jeden z najbardziej oryginalnych twórców autorskiego kina jest nie tylko aktorem i reżyserem, lecz także autorem scenariuszy do własnych filmów i autorem sztuk scenicznych. Już niebawem, bo 9 listopada na scenie dużej częstochowskiego Teatru odbędzie się premiera "Śmierci", najsłynniejszej sztuki Allena. Spektakl reżyseruje Waldemar Śmigasiewicz, a na scenie pojawi się niemal cały zespół aktorski częstochowskiego Teatru.

Życie Kleimana, głównego bohatera sztuki Allena, zmienia się pewnego dnia za sprawą zagadkowych morderstw gnębiących miasto, do których rozwiązania zostaje wciągnięty - wbrew swej woli.

"Smierć" to czarna komedia opowiadającą o drodze jaką, za przykładem losu Kleinmana, pokonać musi każdy z nas aby dowiedzieć się prawdy o sobie.

Informacje i zamówienia: (34) 372 33 27 (47, 57),

Kasa Teatru (34) 372 33 06

(-)
Materiał Teatru
30 października 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia