Czarodziejski spektakl na scenie Opery Krakowskiej!

"Muzyka i magia" - reż. Wojciech Graniczewski - Opera Krakowska w Krakowie

23 października 2015 zapraszamy na premierę spektaklu pt. „Muzyka i magia” z muzyką Andrzeja Zaryckiego do tekstu Wojciecha Graniczewskiego. Fantastyczna podróż w magiczną krainę muzyki i baśni oczaruje dzieci niezwykłością zdarzeń. Bo jak mówi jedna z piosenek spektaklu - Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni!

Spektakl reżyseruje Wojciech Graniczewski, który dla Opery Krakowskiej przygotował cieszącą się dużym zainteresowaniem baśń „Księga lasu", kierownictwo muzyczne objął Marek Kluza, scenografię i kostiumy przygotowuje Bożena Pędziwiatr, za ruch sceniczny odpowiedzialna jest Kinga Kużdżał, a za wizualizacje Aldo Vargas Tetmajer i Rafał Śmierzchalski.

Poznamy niezwykłego Czarodzieja – Muzomagiusa, który za pomocą muzyki wyczarowuje sceny ze znanych baśni o Kopciuszku, Czerwonym Kapturku i Królewnie Śnieżce. Niestety w szlachetnej pracy Czarodzieja przeszkadza hałaśliwy potwór Bumtararam, który zakłóca czarodziejskie sztuczki. Sprawia on, że na scenie panuje chaos, a w bajkach wszystko się plącze i miesza. Akcja poważnie się komplikuje, tworząc niespodziewane, absurdalne i zabawne sytuacje. Na szczęście zjawia się Profesor Badacz, specjalista w dziedzinie bajkoznawstwa i baśniologii stosowanej. Pragnie on poznać i opisać działalność Muzomagiusa oraz opublikować swe odkrycia w tworzonej od lat Baśniowej Encyklopedii Muzyki! Miejmy nadzieję, że Profesor wspólnie z Czarodziejem i z pomocą publiczności zdołają pokonać hałasującego stwora, a wszyscy bohaterowie będą mogli powrócić do swoich bajek.

Spektakl muzyczno-teatralny „Muzyka i magia" będzie przede wszystkim doskonałą rodzinną rozrywką, z którego każde pokolenie wyniesie coś dla siebie. Dzieci młodsze odnajdą tu motywy z trzech znanych baśni: „Kopciuszka", „Czerwonego Kapturka" i „Królewny Śnieżki", podane
w zabawnej rozrywkowej formie. Dzieci starsze będą śledzić sensacyjne motywy tajemniczej wyprawy Profesora Badacza do nieznanej krainy, podane w stylu „fantasy" i podziwiać magiczne sztuki Czarodzieja Muzomagiusa. Młodzież dostrzeże różnorodność warstwy muzycznej
i elementy humoru zawarte w zabawnej, komiksowej akcji. Natomiast widzowie dorośli towarzyszący młodym widzom, odnajdą w przedstawieniu aluzje do „Burzy" Williama Szekspira oraz liczne preteksty do rozmowy z młodzieżą na temat potęgi muzyki, która uruchamia nieskończone przestrzenie wyobraźni, a także na temat powracającego zawsze w baśniach motywu walki sprzecznych żywiołów: muzyki i hałasu, piękna i brzydoty, dobra i zła.

Premiera 23 października 2015
Kolejne spektakle 24 października, 24 i 28 listopada, 1 grudnia br. ; 7 stycznia, 2 i 11 lutego 2016

Bilety w cenie 20-30 zł do nabycia w Kasie Opery.
Rezerwacja 12 296 62 62 (63);

(-)
Materiał Opery
20 października 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia