"Czarownice" z Wybrzeża na WST

34 Warszawskie Spotkania Teatralne

Spektakl Teatru Wybrzeże, "Czarownice z Salem" w reż. Adama Nalepy weźmie udział w 34. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Prezentacja spektaklu odbędzie się 13 kwietnia o godz. 19 w Teatrze Dramatycznym na Scenie im. Gustawa Holoubka.

Warszawskie Spotkania Teatralne to jedno z najstarszych, najbardziej prestiżowych i wyczekiwanych przez widzów teatralnych wydarzeń w kraju. Od pierwszej edycji w 1965 ten festiwal festiwali wyznacza treny, kreuje mody i promuje twórców.

"Czarownice z Salem" Arthura Millera to jeden z najważniejszych dramatów amerykańskich XX wieku. Procesy i egzekucje rzekomych czarownic, które odbyły się 1692 roku w miasteczku Salem w USA, są pretekstem do dyskusji o współczesnym świecie: świecie rozpiętym pomiędzy religią a polityką, w świecie, w którym trzeba walczyć z zalewem cynizmu, zawiści i bezwzględności. To alegoryczna, ale i bardzo brutalna opowieść o tym, jak pozornie błahe wydarzenie uruchamia spiralę zdarzeń, w której wszystkie ciosy są dozwolone, która niszczy wszystko i wszystkich oraz od której nie ma już odwrotu. A wszystko zaczyna się od grupki niewinnych dziewcząt, które idą tańczyć nocą w lesie...

(-)
Materiał Festiwalu
6 marca 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...