Czas pracy i radości

15. Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA w Zduńskiej Woli

XV Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA Zduńska Wola 2019. Młodzi aktorzy z teatrów amatorskich od 25 do 28 kwietnia będą mieli możliwość zaprezentowania swoich spektakli oraz wzięcia udziału w warsztatach.

Uczestnikami XV WTOOPY będą: Teatr „Agrafka" z Chełmna, Teatr „Światło i cień" z Olsztyna, Grupa Teatralna „Novi" z Wrocławia, Teatr „Rampa" z Zabrza, Teatr „ADHD" z Katowic, Grupa Teatralna „Ło/men" z Lubawy, Teatr „Przebudzeni" z Ostródy, Teatr „Rebelia" z Łasku, Tancerze Ognia „Shadows of Fire" z Turku oraz Teatr „Panoptikum" z Lublina. Na WTOOPIE wystąpią również teatry „Fundamentum" i „Face To Face" ze Zduńskiej Woli.

Cytując organizatorów całego przedsięwzięcia: „WTOOPA ma być czasem pracy i radości dla wszystkich, którzy teatr kochają i bez którego ich życie byłoby uboższe. Dlatego właśnie celowo zrezygnowaliśmy z formuły konkursowej, uważamy bowiem, że już samo obcowanie ze sceną, tekstem, rekwizytem i słowem będzie dla wszystkich uczestników WTOOPY największą nagrodą." Wstęp na spektakle jest bezpłatny, natomiast wstęp na warsztaty mają tylko aktorzy teatrów biorących udział w wydarzeniu.

W ramach pracy nad spektaklami organizowane są omówienia indywidualne wszystkich spektakli, drugiego i trzeciego dnia WTOOPY. Zduńska Wola stała się trzecim ośrodkiem, po Krakowie i Bielsku Białej, w którym organizowane jest wydarzenie. Później dołączyły miasta: Suwałki, Lublin i Rogoźno.

Młodzież weźmie udział w 6 warsztatach teatralnych:
- Taniec - prowadzące: Studio Tańca Arabesque (Zduńska Wola)
- Emisja głosu - prowadzący: Michał Stachowski (Kraków)
- Warsztaty wokalne - prowadząca: Marzena Lamch-Łoniewska (Łask)
- Ekspresja a intymność sceniczna - prowadząca: Agnieszka Kołodyńska-Iglesias (Warszawa)
- Budowanie zespołu przez integrację - prowadząca: Joanna Wojcieszek (Kraków)
- O relacjach widz – aktor - prowadząca: Monika Weis (Kraków)

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kulturalno – Sportowe „Talent" w Zduńskiej Woli oraz Stowarzyszenie WTOOPA w Krakowie. Wspierający: Powiatowym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, Miejski Dom Kultury – Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz oraz Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli.

Zbigniew Rudecki
Materiał organizatora
25 kwietnia 2019

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia