Czechow zachwyca, wzrusza, żartuje

"Czechow: żarty z życia" - reż. Andrzej Bubień - Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie

Spektakl realizuje Andrzej Bubień, absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Akademii Sztuki Teatralnej w Sankt Petersburgu. Uznany i wielokrotnie nagradzany za liczne realizacje teatralne i operowe, przygotowane na scenach polskich i międzynarodowych.

Czechow zachwyca, Czechow wzrusza, Czechow żartuje – tym razem w... teatralnej odsłonie miniatur scenicznych. Spektakl budują trzy jednoaktówki „Niedźwiedź", „Jubileusz", „Oświadczyny" oraz monolog „O szkodliwości tytoniu". Co łączy te cztery utwory?

Człowiek, któremu pisarz przygląda się z niezwykłą czułością, ale i przenikliwością, bo przecież kimkolwiek byś nie był Czechow Cię znał. Miłość - a może dosadniej mówiąc, niezdarne amory wraz z ich zabawnymi konsekwencjami. Dobra materialne -wywołujące dreszcz emocji. Humor - ten niezwykły Czechowowski, gdzie nostalgia miesza się z ironią, ciepło z sarkazmem. Aktualność, bo przecież po 300 latach - jak twierdził autor "Wiśniowego sadu" - ludzie nic się nie zmienią, będą nosić tylko inne garnitury.

„Mam nadzieję, że podczas oglądania przedstawienia widz będzie się doskonale bawił. Ale na pewno znajdzie się też wiele sytuacji, które ten humor przełamią w sposób dość nieoczekiwany. Staramy się, żeby to, o czym rozmawiamy z widzem, dotykało go, było dla niego ważne".
(Andrzej Bubień, reżyser spektaklu)

„Niedźwiedź":
Helena Popowa – Teresa Dzielska
Grigorij Smirnow – Adam Hutyra
Łuka – Michał Kula, Iwona Chołuj

„Oświadczyny":
Stiepan Czubukow – Antoni Rot
Natalia – Sylwia Bartnikowska
Iwan Łomow – Sebastian Banaszczyk

„Jubileusz"
Andriej Szypuczyn – Adam Machalica
Tatiana – Marta Honzatko
Kuźma Chiryn (buchalter) – Michał Kula
Nastazja Mierczutkina – Małgorzata Marciniak

"O szkodliwości tytoniu" - Michał Kula

Dzień Kobiet w Teatrze – 8 i 9 marca, godz. 19.00

 

(-)
Materiał Teatru
2 marca 2018
Portrety
Andrzej Bubień

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia