Czekają nas niezapomniane chwile

"Piaskownica" - reż. Wojciech Borkowski - Teatr Atelier w Sopocie

„Piaskownica" to tytuł najnowszej płyty Piotra Machalicy, na której aktor udowadnia, że poezja śpiewana ma się wciąż bardzo dobrze. W teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej nastąpi premiera "Piaskownicy".

Teksty na płytę wyszły spod pióra Jana Wołka, który stworzył je specjalnie dla Piotra Machalicy. Usłyszymy historie romantyczne, mrożące krew w żyłach, męskie, damskie i przygodne. Zanurzymy się w piaskownicy życia przy akompaniamencie kompozycji twórców takich jak Janusz Strobel, Jerzy Satanowski, Janusz Grzywacz i Wojciech Borkowski.

Są na polskiej scenie osoby, których nie trzeba nikomu przedstawiać, jedną z nich jest Piotr Machalica, znany, lubiany i utalentowany. Jest częstym gościem Teatru Atelier, który wnosi do jego głębokiej barwy głosu promienie wakacyjnego słońca. Podobnie będzie i tym razem.

W tym roku Piotr Machalica pojawi się w Sopocie z nową płytą i recitalem. Będzie to absolutna premiera, zarówno piosenek, płyty, jak i całego recitalu.

"Piaskownica" to zbiór tekstów stworzonych przez poetę Jana Wołka, z myślą o Piotrze Machalicy. Zanurzmy się razem w tej "Piaskownicy" i zobaczmy, co z tego wyniknie. Znając finezyjny humor poety i świetne interpretacje wykonawcy czekają nas niezapomniane chwile.

"No, więc czasami tak się zdarza
Życie nie mieści się w realu.
Tu koniec spisu inwentarza:
Nóż - jeden
Człowiek - jeden
Nie miej żalu."

"Spis Inwentarza" Jan Wołek, muzykę do poezji Jana Wołka napisali Janusz Strobel, Jerzy Satanowski, Janusz Grzywacz i Wojciech Borkowski. Akompaniuje zespół pod kierownictwem Wojciecha Borkowskiego.

(-)
Materiał Teatru
18 lipca 2015

Książka tygodnia

Teatr plastycznej metafory. Scenografie Jadwigi Mydlarskiej-Kowal
Muzeum Śląskie
Redakcja: Sylwia Ryś, Elżbieta Spadzińska-Żak

Trailer tygodnia