Czerwiec w Jaraczu w Olsztynie

Przypominamy o szczęśliwych godzinach w Teatrze

Ponoć szczęśliwi czasu nie liczą, ale stan portfela warto mieć pod kontrolą. W maju i czerwcu ogłaszamy szczęśliwe godziny - między 13.00 a 16.00 bilet na dowolny spektakl kupisz w promocyjnej cenie 16 zł.

"Kajko i Kokosz"

Spektakl na podstawie komiksu Janusza Christy „Kajko i Kokosz. Festiwal czarownic". W starosłowiańskim grodzie rozpoczyna się walka o władzę, w której jedna strona stosuje podstęp, a druga czary. Kajko i Kokosz bronią swojego rodzinnego grodu, wyciągają kasztelana Mirmiła z tarapatów, tylko po to, żeby razem wpaść w jeszcze większe i toczą kolejne potyczki ze Zbójcerzami i krwawym Hegemonem. Rozrywka dla całej rodziny.

1, 2 czerwca, godz. 17.00, 4-7 czerwca, godz. 10.00

oraz 8 czerwca, godz. 17.00 ( pożegnanie z tytułem)
Scena Kameralna

"Pan Mautz"

Sztuka Sibylle Berg jest groteskowym zapisem ostatniej godziny życia pana Mautza – współczesnego everymana, którego życiowym credo było panowanie nad uczuciami, całkowita kontrola nad emocjami, tak by nie ponosić ryzyka odtrącenia. Jednak, aby uzyskać łaskę wiecznej radości, w chwili śmierci bohater musi przypomnieć sobie najszczęśliwszy moment gasnącego właśnie życia. Kiedy był naprawdę szczęśliwy pan Mautz? Ten, który, eliminując wszelkie intensywniejsze drgnienia uczuć, wyeliminował siebie jako człowieka. Przezroczysty i pusty. Ten, którego sens życia wyznaczał niezmienny rytm funkcjonalnej wegetacji: praca, dom, praca.
1, 4-9, 11, 12 czerwca, godz. 20.00
Scena Margines

"Kariera Nikodema Dyzmy"

T. Dołęga-Mostowicz dowodzi, że sztuka – bądź to literatura, film, bądź też teatr – potrafi wbić „klasom panującym" szpilę o wielkości noża. Od wydania książki minęło osiemdziesiąt lat, a wydaje się, że Dyzma, w kolejnych swoich inkarnacjach, przemierza dzisiejsze korytarze władzy, rozsiada się w urzędniczych gabinetach, umiejętnie małpuje obowiązujący rytuał koneksji, choć niezmiennie pragnie tylko jednego – dokończyć wytrąconą mu z rąk sałatkę.
13-16, 18-20 czerwca, godz. 19.00
Scena w CEiIK-u

"Spowiedź Śpiącej Królewny"

To monodram w wykonaniu Joanny Fertacz, oparty na powieści Mariusza Sieniewicza pod tym samym tytułem. Jest historią Emi – czterdziestoletniej singielki uwikłanej w żenujące związki
z mężczyznami. Główna bohaterka cierpi na narkolepsję.
14, 15 i 19, 20 czerwca, godz. 20.00
Scena Margines

"Rewizor"

Władze prowincjonalnego miasteczka spodziewają się „niespodziewanej" kontroli ze stolicy. W tym samym czasie przyjeżdża Chlestakow, który z miejsca zostaje wzięty za surowego rewizora. Notable wychodzą ze skóry, by mu się przypochlebić.
21-23, 25-29 czerwca, godz.19.00
Scena Kameralna

W repertuarze także:

Noc Teatru Jaracza 8 czerwca 2013!
Program 

oraz

Dawno, dawno temu... na Marginesie
Baśnie Ameryki Południowej: 2 czerwca, godz. 15.00
Baśnie Afryki: 16 czerwca, godz. 15.00
Scena Margines
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie Teatru

Czytanki Marginesu
Pianola: 10 czerwca, godz. 18.00
Scena Margines
wstęp wolny

(-)
Informacja nadesłana
29 maja 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...