Czerwono-Czarni obejrzą przedstawienie

"Karin Stanek" - reż. Alina Moś-Kerger - Teatr Korez w Katowicach

5 kwietnia w teatrze Korez w Katowicach odbędzie się kolejny pokaz spektaklu "Karin Stanek". Wyjątkowy, bo na widowni zasiądą przedstawiciele legendarnego zespołu Czerwono-Czarni, w którym debiutowała Karin!

- Bardzo się cieszę, że panowie przyjadą obejrzeć nasze przedstawienie. Zwłaszcza, że dziś mieszkają w odległych częściach Polski, a nawet Europy. A mimo to znajdą czas i chęci, by pojawić się dla nas w Korezie - mówi Alina Moś-Kerger, autorka i reżyserka spektaklu.

Karin Stanek debiutowała piosenką „Jimmy Joe" w marcu 1962, którą wygrała konkurs Czerwono-Czarni Szukają Młodych Talentów, zostając tym samym wokalistką grupy. W lipcu tego samego roku śpiewała z C-C na festiwalu w Sopocie. Razem z zespołem występowała w wielu krajach Europy, a także w USA i Kanadzie. W 1966 roku nagrała z nimi album "Czerwono-Czarni", a rok później płytę "17.000.000".

- Pomysł realizacji monodramu o Karin uważamy za świetny i oryginalny. Karin była bardzo miłą, wesołą, żywiołową, uczynną osóbką z wielkim temperamentem i czułym sercem. Jesteśmy bardzo ciekawi formy i wykonania tego przedstawienia - dodaje Piotr Puławski, w latach 60. gitarzysta C-C, później lider zespołu Polanie.

Prapremiera przedstawienia "Karin Stanek" odbyła się 22 lutego br. w ramach projektu Młoda Scena Teatru Korez, a sam monodram spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności.

- Jestem bardzo podekscytowana faktem, że nasze przedstawienie obejrzą kolejne (m.in po menadżerce Karin, Annie Kryszkiewicz) osoby z najbliższego otoczenia piosenkarki. To ogromna presja, ale też wielki zaszczyt, bo C-C okazują naszemu pomysłowi naprawdę dużo sympatii - dodaje Agnieszka Wajs, odtwórczyni roli Karin Stanek.

Aktorce na scenie towarzyszy trzyosobowy zespół muzyków pod kierownictwem kontrabasisty, Piotra Górki. Oprócz niego usłyszymy także Łukasza Foresta Piechotę na klawiszach i Łukasza Kurka na perkusji. Piotr Górka nie ukrywa, że konfrontacja z C-C to wyzwanie:

- 5 kwietnia zostaniemy poddani ocenie przez prawdziwe legendy bigbitu. Ciekaw jestem ich opinii. Zwłaszcza, że aranżacje niektórych utworów mocno odbiegają od oryginału - dodaje.

Przedstawienie opowiada historię od czasów debiutu Karin Stanek i jej oszałamiającej kariery w zespole Czerwono-Czarni, przez kolejne etapy jej pracy artystycznej, po emigrację do Niemiec w czasie PRL-u. Wszystko wzbogacone muzyką na żywo i rewelacyjnym wokalem Agnieszki Wajs.

- Ostatnio widzieliśmy się z Karin podczas koncertu w sierpniu 2004 w Szczecinie. Karin była w swoim żywiole. Wesoła i pełna temperamentu, porwała publiczność tak samo jak kiedyś. To niesamowite, że w dwa lata po jej śmierci jej wielbiciele mogą w teatrze przeżywać podobne emocje - dodaje Piotr Puławski.

W ponad 50 lat od powstania zespołu Czerwono-Czarni znów chcą dać kilka koncertów w Polsce. Planowane są występy m.in. w Krakowie i Zabrzu. Organizacją i logistyką zajmie się znana Agencja Artystyczna AMC.

Wcześniej jednak Czerwono-Czarni pojawią się w teatrze Korez w Katowicach. Wciąż można rezerwować bilety na spektakl "Karin Stanek" 5 kwietnia o godz. 19. Bilety w cenie 35 zł/normalny i 25 zł/ulgowy można rezerwować pod numerem 32-785 70 15 (kasa jest czynna od poniedziałku do piątku (oprócz świąt) od 14:00 do 18:00) oraz na stronie www.korez.art.pl

(-)
Materiał Organizatorów
1 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...