Czerwony Kapturek w krainie aplikacji

Harmonogram na sierpień - Scena SPATiF

Krótki kurs monologu aktorskiego i cały szereg "cyberspotkań" z bajką - trwa projekt CYBER ZASP, w którym artyści w domowych warunkach przygotowują wydarzenia kulturalne dla swoich widzów. Warszawska odsłona projektu odbywa się na Scenie SPATiF online na YouTube.

Oto sierpniowy harmonogram:

07.08 godz. 19.00 - "Radosna historia Czerwonego Kapturka" - Magda Daniel / krótka forma filmowa
Jak klasyczną formę teatru cieni wykorzystać i przetworzyć w prostej aplikacji? Magda Daniel zaprosi was w kulisy swojej małej domowej pracowni, a przede wszystkim w dowcipny sposób opowie historię, którą znamy wszyscy. Dla dzieci od 0 do 100 lat!

08.08 godz. 19.00 - "Zmontuj to sam" - Małgorzata Majewska / spotkanie online
Czy montowanie filmów to przydatna umiejętność? Czy w montażu można realizować się artystyczne? Jak wykorzystać montaż w autopromocji? "Zmontuj to sam" to program, w którym aktorka Małgorzata Majewska przybliży swoje hobby jakim jest montaż filmowy.

09.08. godz. 19.00 - "Carrara Gardens" - Martyna Kliszewska / film i spotkanie
Aktorka i malarka Martyna Kliszewska zaprasza do wirtualnej galerii prac inspirowanych karraryjskim marmurem - Wychowałam się na Śląsku. Z ogrodu mojej babci roztaczał się widok na las i na szyby kopalni "Emma". Pamiętam, że zawsze brakowało mi w dzieciństwie koloru. Odpowiedzią na ten niedosyt jest moje malarstwo - ekspresyjne, witalne, inspirowane naturą - mówi artystka.

21.08 godz. 19.00 -"Opowieści świata dla przykładu i zabawy" - Beata Łuczak / spotkanie
Opowiadanie historii to sztuka, która towarzyszy człowiekowi od tysiącleci. Opowieści pomagają w zrozumienie siebie i świata, a opowiadacze poruszają i inspirują - zaprasza Beata Łuczak.

22.08 godz. 19.00 "Brzydkie Kaczątko" - Jacek Zawada / spektakl online
Rodzicie i Dzieciaki - nie może was to ominąć! Poznacie historię Brzydkiego Kaczątka, które wyśmiewane i przezywane przez wszystkich musi samotnie stawić czoła przeciwnościom losu. Czy odnajdzie w sobie odwagę i siłę by walczyć o swoją godność i szacunek? Jacek Zawada, aktor i trener twórczości dziecięcej zaprasza w bajkową podróż do Teatru Internetowego w towarzystwie bohaterów bajki H. Ch. Andersena. Przygotujcie też kartki i kredki bo czekają was bajeczne zadania!

23.08 godz. 19.00 "Monologu się nie bójta!" - Sebastian Dudała / krótki kurs monologu
Zapraszamy na bliskie spotkanie z monologiem, które poprowadzi aktor Sebastian Dudała.
- Monolog to jedna z trudniejszych form w aktorstwie. Wychowałem się w Teatrze Słowa Proscenium w Szczecinie, brałem udział w konkursach recytatorskich i w spektaklach poetyckich, więc moją drogą do aktorstwa były właśnie monologi. Pokażę wam jak podchodzę do pracy z tekstem i jak buduję interpretację. Dla wszystkich, którzy chcą zdawać do szkół teatralnych albo startować w konkursach recytatorskich będzie to przydatna wiedza.

www.zasp.pl
www.scenaspatif.pl
https://www.youtube.com/channel/UCEhgYhi55E3AWUFYH1685rA

Partnerzy medialni
TVP Kultura, TVP Warszawa, TVP Kraków, TVP Poznań, Polskie Radio, RDC, Rozgłośnia Polskiego Radia Poznań, Radio Kraków, Radio PIK, Rozgłośnia Polskiego Radia Łódź

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci

 

Anna Golc
Materiał nadesłany
6 sierpnia 2020

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia