Częstochowski Teatr zaprasza

Salon Poezji - Irit Amiel, Agnieszka Piśkiewicz, muzycy i aktorzy - W najbliższą niedzielę, 10 kwietnia o godz. 16.00!

W programie Salonu wiersze Irit Amiel i piosenki z repertuaru... Kasi Nosowskiej, Maanamu, Kultu.

10 kwietnia w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie w ramach cyklu "Kameralna literacka" spotkamy się z Agnieszką Piśkiewicz-Bornstein i porozmawiamy o nowo wydanej książce "Ostatnie fastrygi - Agnieszka Piśkiewicz-Bornstein w rozmowie z Irit Amiel". Spotkanie będzie połączone z Salonem Poezji, w którym wezmą udział aktorki: Małgorzata Marciniak i Agnieszka Uchrońska-Kowalska oraz muzycy Michał Rorat (piano) i Łukasz Kluczniak (saksofon), Krzysztof Niedźwiecki (gitara).

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszką Piśkiewicz-Bornstein, promujące nowo wydaną książkę "Ostatnie fastrygi. Irit Amiel w rozmowie z Agnieszką Piśkiewicz-Bornstein". Spotkanie połączone będzie z Salonem Poezji poświęconym twórczości poetki ❤

Ostatnie, bezkompromisowe dzieło Irit Amiel. Rozmowa- rzeka, w której prawie dziewięćdziesięcioletnia pisarka ujawnia wiele nieznanych dotąd faktów biograficznych, krytycznie odnosi się do literatury (swojej i innych piszących), opowiada o bolesnych początkach mieszkania w Izraelu i wiecznej, choć trudnej tęsknocie za Polską.

W wędrówkach po rozległych krainach dzieciństwa, młodości i dorosłości niestrudzenie towarzyszy Amiel jej asystentka literacka, Agnieszka Piśkiewicz-Bornstein. Czytelnik po raz pierwszy może przyjrzeć się ich przyjaźni, poznać współpracę, zobaczyć z bliska warsztat pisarki, dowiedzieć się, kim jest tajemnicza, młoda przyjaciółka sędziwej Irit, bez której nie powstałoby "Życie – tytuł tymczasowy". Silna, władcza kobieca narracja przeplata się tu z pobłażliwymi żartami i trudnymi wyznaniami.
Książka dla miłośników literatury faktu, biografii, rozmów-rzek.

Rozmowę z autorką poprowadzą: Ewa Oleś, sekretarz literacka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie i Ilona Kowalska z Filii nr 9 Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we wrześniu 2021 r.
Po spotkaniu będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie.

Do Salonu Poezji zaprosiliśmy aktorki: Małgorzatę Marciniak i Agnieszkę Uchrońską- Kowalską, a także muzyków: Michała Rorata (piano), Łukasza Kluczniaka (saksofon), Krzysztofa Niedźwieckiego (gitara, śpiew).
Chcemy, za sprawą poezji Irit Amiel oddać głos dzieciom, dzieciom wojny, o których pisała w tomie „Spóźniona/Delayed"

https://www.teatr-mickiewicza.pl/foto/news/big/de23cc553a3c2a09d91b956cc495b94a.jpg#main
10 kwietnia (niedziela), godz. 16.00, scena kameralna, bilety w cenie: 15 zł

Ewa Oleś
Teatr A. Mickiewicza w Częstochowie
5 kwietnia 2022

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...