Cztery i pół oktawy

Spotkanie z Januszem Radkiem - "Aktor na dywanie" - Teatr Muzyczny Capitol

W sobotę czwarte spotkanie z cyklu "Aktor na Dywanie" w Teatrze Muzycznym Capitol. O godz. 13 stawi się Janusz Radek aby opowiedzieć o młodości i podwórkowych szaleństwach, o pragnieniu zostania wokalistą i aktorem.

Wokalista i aktor "teatralnych inscenizacji muzycznych" - jak można przeczytać na jego oficjalnej stronie, jest absolwentem historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma fenomenalną skalę głosu - cztery i pół oktawy (w spektaklu "Jerry Springer - The Opera", w który gra transwestytę Tremonta, prezentuje publiczności ten dar).

Śpiewać zaczął zawodowo w 1990 roku na olsztyńskich Spotlaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję. Zaczynał od klimatów poetyckich - komponował muzykę do tekstów Leśmiana, Staffa, E.E. Cummingsa, współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko, śpiewał też w punkrockowym zespole Gównoprawda i rockowych: m.in. Moonwalker, Obcy.

Laureat Grand Prix Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, Tukana Dziennikarzy i Tukana Publiczności na 24. PPA, oraz wielu prestiżowych nagród muzycznych i teatralnych.

Więcej na oficjalnej stronie artysty www.januszradek.pl, a jeszcze więcej - na sobotnim spotkaniu.

Spotkanie z Januszem Radkiem odbywa się w przeddzień pożegnania ze spektaklem "Jerry Springer - The Opera", w którym aktor gra rolę Tremonta oraz Anioła Gabriela.

Sobota, 18 kwietnia, godz. 13.00 na Podwórku Teatru Muzycznego Capitol. Wstęp wolny.

(-)
Materiał Teatru
18 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia