Cztery premiery

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

W listopadzie prócz spektakli repertuarowych na afiszu Teatru Muzycznego Capitol cztery nowości.

22 listopada Dużej Scenie premiera teatru tańca: "Tempus Fantasy" w choreografii i reżyserii Jacka Gębury z muzyką na żywo w wykonaniu Katarzyny Borek i Wojciecha Orszewskiego. Połączenie klasyki fortepianowej i nowoczesnej elektroniki, znane z płyty "Tempus Fantasy" zyska w spektaklu nową, wzbogacającą jakość - taniec. Tancerze, tworzący sceniczną wspólnotę, przeniosą siebie i widzów na "drugą stronę" - w niebyt, poza życie, w niewyobrażalnie piękny i barwny świat muzycznych fantasmagorii pianistki. Poetycka opowieść o przemijaniu rozgrywa się w feerycznych dekoracjach Anny Chadaj, scenografki, która kilkakrotnie już współpracowała z Capitolem.

Błażej Wójcik wystąpi w solowym "Novecento" (Scena Ciśnień, 6 listopada godz. 19 / 7 listopada godz. 20) W spektaklu widzowie będą mogli zobaczyć nowe sceniczne wcielenie Błażeja Wójcika, aktora Capitolu, który przywitał się z wrocławską publicznością rok temu rolą Korowiowa w Mistrzu i Małgorzacie, zagrał Sinatrę w Rat Packu i Guida Continiego w Nine. Teraz pokaże monodram według opowieści Alessandro Baricco - tę niewielką objętościowo książkę sprzedano w ponad milionie egzemplarzy, a Giuseppe Tornatore nakręcił według niej film 1900: człowiek-legenda z Timem Rothem w roli głównej. Bohaterem tej historii jest wybitny pianista-samouk o przydomku Novecento, który jako niemowlę został porzucony przez rodziców na statku kursującym między Europą a Ameryką i nigdy nie zszedł na stały ląd. Fascynujący świat genialnego muzyka odsłania przed widzami jego najbliższy przyjaciel - trębacz z okrętowej orkiestry.

9 listopada o godz. 19 na Scenie Ciśnień - "Nut Ferment" - muzyczny talk show na żywo ( - gośćmi Konrada Imieli będą Kasia Mirowska, ShataQS i zespół Synaptine.

Promujemy wrocławskich artystów, śpiewających piosenki. To już drugie spotkanie w cyklu - wszystkich będzie dziewięć, raz w miesiącu aż do czerwca. Każdy gość śpiewa trzy piosenki, w tym jeden cover kolejnego wykonawcy.

Także na Scenie Ciśnień - 23 listopada, godz. 19 - jednorazowe i niezwykłe w swojej jednorazowości właśnie wydarzenie, czyli Per Formacja. Muzycy i wokaliści będą tworzyć piosenki i teledyski na żywo, na oczach publiczności. Stworzone w czasie koncertu utwory nie będą już nigdy zagrane w takiej formie. Cały smak tkwi w ulotności tych treści i w tym, że publiczność była obecna przy akcie twórczym. Ponadto widzowie będą mogli sami zaproponować tematy, tytuły, konteksty i tresci utworów.

(-)
Materiał Teatru
31 października 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...