Czwarta edycja festiwalu wkrótce

IV Carnaval Sztuk-Mistrzów

Festiwal trwa od 8 do 11 sierpnia 2013 roku w Lublinie. Od innych festiwali odróżnia go innowacyjna idea obejmująca prezentację nowych dyscyplin sztuki inspirowanych cyrkiem i teatrem, jednocześnie oferując zarówno rozrywkę, jak i refleksję.

Spektakle namiotowe, sceniczne, buskerskie, lalkowe, Urban Highline, otwarte warsztaty kuglarskie i teatralne, Fire Show, Wielka Parada Kuglarska - ożywią serce Lublina. Podczas Carnavalu Sztuk-Mistrzów każdy mieszkaniec i gość miasta doświadcza osobistego spotkania ze sztuką. W tym roku program przewiduje ponad 80 wydarzeń artystycznych na żywo, w wykonaniu ponad stu artystów z całego świata. Nutą tajemnicy owiana jest nowość tegorocznego programu: Produkcje Carnavalu, czyli projekty przygotowane specjalnie na potrzeby festiwalu, których premiera odbędzie się w jego trakcie. Będzie to: Klub Carnavalu Sztuk-Mistrzów, Warsztaty Lalkarskie dla Dzieci i Młodzieży oraz spektakl Opowieść cyrkowa z udziałem lubelskich dzieci.

Klub Carnavalu Sztuk-Mistrzów to propozycja na festiwalowe noce od 8 (filmy o tematyce cyrkowej) do 11 sierpnia. Od godziny 22.00 w klubie Incognito przy ulicy Peowiaków 3 będzie można zobaczyć programy artystów z grupy Stand-up Polska w lubianej i odważnej formule komicznych monologów wypowiadanych na żywo przed publicznością. Misją stand-up jest ukazywanie absurdu i śmieszności rzeczywistości oraz odzieranie jej z mitów. Po dawce humoru do późnych godzin nocnych w klubie będą odbywały się koncerty muzyki na żywo, przyjmując zaskakujące formuły przystające do estetyki nowego cyrku.

(-)
www.o.pl
7 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...