Czwartek na Wilczaku

Malta - teatr o bezdomności, koncert Polmuz i silent disco na łące

teatr o bezdomności, koncert Polmuz i silent disco na łące

Rozpoczynamy drugi dzień Sceny na Wilczaku – plenerowej i zielonej odsłony festiwalu Malta, który trwa przez całe lato. Do niedzieli zapraszamy na łąkę Laba Land na poznańskim Wilczaku, gdzie od rana do nocy trwają spotkania, koncerty, spektakle, warsztaty – na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zachęcamy do przyjścia ze swoim kocykiem. Co w dziesiejszym programie?

Czwartek rozpoczęliśmy poranną jogą z Jagodą Gruszczyńską. W ciągu dnia w namiocie warsztatowym zajęcia z szycia rzeźb dla kobiet Baba – portret współczesny, a także warsztaty dla dzieci To jest teraz! Warsztaty z obecności w naturze.

Od dziś zapraszamy do wioski tipi, która stanie się centrum kilkuelementowego projektu Magdaleny Mellin, Kajetana Hajkowicza, Justyny Mingielewicz, Huberta Wińczyka Bez_tytułu / Re_kolekcja. W każdym z 8 namiotów umieszczony jest magnetofon kasetowy gotowy do odsłuchiwania oraz nagrywania historii o kobiecej odwadze – codziennej, niewidocznej i nieistniejącej ani w historii, ani w kulturze. Artyści zapraszają także na spotkania z psycholożką – nadal można się zapisywać: zapisy@malta-festival.pl. W niedzielę, na finał projektu tipi zostaną zburzone, by na ziemi, która wysłuchała kobiecych historii, rozegrał się wizualno-dźwiękowy performans.

Watch the Video

O 18:00 na scenie wystąpi Grupa Teatralna Wikingowie, która tworzy spektakle o bezdomności. Zespół składa się z aktorów i aktorek, którzy sami doświadczyli tego stanu, jak tym razem o nim opowiedzą? Zapraszamy na premierę spektaklu Ludzie swobodni w świetle badań empirycznych. Czy urojenie może być prawdą? Z czego wyrasta? Na te pytania postara się odpowiedzieć słuchowisko w reż. Anny Szamotuły Parasomnia, które będzie można odsłuchać i zobaczyć o 19:30 w strefie słuchowisk. O 21:00 na scenie zagra dobrze znany poznaniankom i poznaniakom Polmuz z materiałem z płyty Drzewiej. Ich kompozycje są futurystyczną wizją polskiej muzyki ludowej – kolektywnej, pierwotnej improwizacji i obrzędowego transu. Na sam koniec zamienimy łąkę na plenerowy klub silent disco! Od 23:00 będą grać Dirty Daniels, Dj Gapa, Fiołas. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.

23 LIPCA, czwartek

11:00-11:45 joga / Jagoda Gruszczyńska / rozgrzewka / łąka
12:00-15:00 Baba – portret współczesny / Krystyna Lipka-Czajkowska / warsztaty / namiot warsztatowy
15:00-18:00 Bez_tytułu / Re_kolekcja / Kajetan Hajkowicz, Magdalena Mellin, Justyna Mingielewicz, Hubert Wińczyk / warsztaty / wioska tipi
16:00-17:30 To jest teraz! Warsztaty z obecności w naturze / Paulina Giwer-Kowalewska, Aniela Kokosza / warsztaty dla dzieci / namiot warsztatowy
18:00-18:45 Ludzie swobodni w świetle badań empirycznych / Grupa Teatralna Wikingowie / teatr / scena
19:30-20:30 Uchem wyobraźni: Parasomnia / Festiwal Słuchowisk, Anna Szamotuła / słuchowisko / strefa słuchowisk
21:00-22:00 Drzewiej / Polmuz / muzyka / scena
23:00-3:00 silent disco / scena

Odwiedź punkt info Sceny na Wilczaku – zadaj pytanie, zdobądź gadżety!

Zapraszamy do odwiedzania punktu info w centrum festiwalowym, który działa codziennie między 11:00 a 21:00. To tu możesz zwrócić się z pytaniem dotyczącym programu, kupić gadżety festiwalowe, książki wydawane przez Fundację Malta, a także zabrać bezpłatne plakaty i wlepki.

W tegorocznej kolekcji Malty znalazły się festiwalowe koszulki organic, z portretem Juno, który został nadrukowany techniką sitodruku ręcznego farbami wodnymi przez poznański Warsztat Pracy. Koszulki damskie i męskie można kupić za 30 zł, a dziecięce – 15 zł. Od lat festiwal produkuje recyklingowe torby z banerów – w punkcie info możecie zakupić torby szoperki oraz nerki wykonane z ubiegłorocznych banerów wykonane przez Kuluzę (torba 25 zł, saszetka nerka 30 zł). Mamy też ostatnie sztuki czerwonych i niebieskich nerek z Malta Festival Poznań 2019 (40 zł).

Wystartowała Scena na Wilczaku. Poznańska Orkiestra Improwizowana odegrała w Warcie i Cybinie requiem dla rzek

Debatą Forum z Julią Fiedorczuk, Marcinem Popkiewiczem, Zuzanną Warso i Michałem Nogasiem, słuchowiskiem na żywo Nuż w słuhu, live actem Ala Kryształ oraz bajkowymi opowieściami Vampka Króla i Baśni Właśnie rozpoczęliśmy 22 lipca pięciodniowy program Sceny na Wilczaku. Wystartowały także warsztaty, na które wciąż można się zapisywać: zajęcia z szycia rzeźb dla kobiet Baba – portret współczesny oraz zajęcia ruchowe połącze z rozmowami dla dzieci w wieku 7-10 lat To jest teraz! Warsztaty z obecności w naturze – bezpłatne zapisy na: zapisy@malta-festival.pl.

– Artyści zanurzeni w wodach Cybiny dali w środę koncert dla widowni zgromadzonej pod Bramą Poznania. Kilkunastu muzyków należących do Poznańskiej Orkiestry Improwizowanej specjalnie na tę okazję skomponowało żałobno-komediowe requiem dla rzek – relacjonuje Julia Kijek w artykule „Gazety Wyborczej". Premierowy koncert Requiem dla Warty odbył się w ramach Generatora Malta, który w tym roku przebiega pod hasłem Woda jest tobą. Muzycy chceli wzrócić uwagę na coraz gorszy stan poznańskich rzek.

(-)
Materiał organizatora
23 lipca 2020

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia