Czwartki teatralne w Baju Pomorskim

warsztaty teatralne, spotkania z aktorami lub zwiedzanie

Warsztaty teatralne, spotkania z aktorami lub zwiedzanie magicznej "szafy" - to atrakcje, które Baj Pomorski przygotowuje na drugi czwartek każdego miesiąca.

- Pomysł "Czwartków teatralnych" jest formą zachęty widzów do korzystania z popołudniowej oferty repertuarowej naszego teatru - mówi Marzenna Wiśniewska, kierownik literacki Baja Pomorskiego. 

Do tej pory na toruńskiej scenie lalkowej przedstawienia w dni powszednie grane były tylko w godzinach porannych. Od stycznia w drugi czwartek każdego miesiąca odbywać się będą prezentacje najnowszych przedstawień Baja połączone z działaniami artystyczno-edukacyjnym. "Ponadprogramową" atrakcją mają być m.in. warsztaty teatralne, spotkania z aktorami oraz zwiedzanie teatru. - "Czwartki teatralne" będą sprzyjały zaprzyjaźnieniu się z teatrem i pozwolą przenieść wrażenia sceniczne widzów na ciekawe formy ekspresji bliskiej teatrowi lalek - dodaje Marzenna Wiśniewska.

Pierwsze przedstawienie w ramach cyklu "Czwartków teatralnych" odbędzie się już 14 stycznia o godz. 17. Tym razem teatr zaprasza najmłodsze dzieci na spektakl "Planeta zagubionych baloników". Zaraz po nim odbędą się warsztaty "Jak powstaje lalka teatralna", podczas których Andrzej Pietrzak, konstruktor lalek pokaże, w jaki sposób można je stworzyć z najprostszych materiałów.

Bilet wstępu kosztuje tylko 6 zł (razem z warsztatami). 

Wejściówki można rezerwować w Dziale Organizacji Widowisk pod numerem tel. 56 652 20 29, wew. 35, 36.

MJ
Gazeta Pomorska
13 stycznia 2010

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia