Czwartki teatralne w Baju Pomorskim

warsztaty teatralne, spotkania z aktorami lub zwiedzanie

Warsztaty teatralne, spotkania z aktorami lub zwiedzanie magicznej "szafy" - to atrakcje, które Baj Pomorski przygotowuje na drugi czwartek każdego miesiąca.

- Pomysł "Czwartków teatralnych" jest formą zachęty widzów do korzystania z popołudniowej oferty repertuarowej naszego teatru - mówi Marzenna Wiśniewska, kierownik literacki Baja Pomorskiego. 

Do tej pory na toruńskiej scenie lalkowej przedstawienia w dni powszednie grane były tylko w godzinach porannych. Od stycznia w drugi czwartek każdego miesiąca odbywać się będą prezentacje najnowszych przedstawień Baja połączone z działaniami artystyczno-edukacyjnym. "Ponadprogramową" atrakcją mają być m.in. warsztaty teatralne, spotkania z aktorami oraz zwiedzanie teatru. - "Czwartki teatralne" będą sprzyjały zaprzyjaźnieniu się z teatrem i pozwolą przenieść wrażenia sceniczne widzów na ciekawe formy ekspresji bliskiej teatrowi lalek - dodaje Marzenna Wiśniewska.

Pierwsze przedstawienie w ramach cyklu "Czwartków teatralnych" odbędzie się już 14 stycznia o godz. 17. Tym razem teatr zaprasza najmłodsze dzieci na spektakl "Planeta zagubionych baloników". Zaraz po nim odbędą się warsztaty "Jak powstaje lalka teatralna", podczas których Andrzej Pietrzak, konstruktor lalek pokaże, w jaki sposób można je stworzyć z najprostszych materiałów.

Bilet wstępu kosztuje tylko 6 zł (razem z warsztatami). 

Wejściówki można rezerwować w Dziale Organizacji Widowisk pod numerem tel. 56 652 20 29, wew. 35, 36.

MJ
Gazeta Pomorska
13 stycznia 2010

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia