Czworononi goście festiwalowi w GTM

19. Dziecięce Spotkania Teatralne

XIX Dziecięce Spotkania Teatralne ruszyły! W ostatni dzień festiwalu, w niedzielę 10 marca w Gliwickim Teatrze Muzycznym na wszystkich milusińskich czekać będą przesympatyczne zwierzaki - kundelek Pacan i jego specjalni, festiwalowi goście.

Przed nami spotkania z postaciami ulubionych bajek, m.in. z Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz, Jasiem i Małgosią czy Baltazarem Gąbką.

Już od godz. 15.00 w foyer GTM przy Nowym Świecie w Gliwicach będzie można spotkać się z wolontariuszami i podopiecznymi gliwickiego Schroniska dla Zwierząt. Będzie można porozmawiać o tym, jak należy opiekować się zwierzętami, przytulić się do pieska czy kotka, a także zobaczyć wystawę wzruszających fotografii autorstwa Kornelii Cesarz ukazujących głębię psich i kocich uczuć: tęsknotę, przyjaźń i miłość (wystawa czynna będzie do końca marca).

Natomiast o godz. 16.00 przesympatyczny kundelek Pacan zaprosi wszystkich na spektakl, w którym opowie swoją wzruszającą historię.

***

Pacan - Historia o miłości

spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek

"Pacan. Historia o miłości" to wzruszająca opowieść o zwierzętach, które straciły dom. Głównym bohaterem jest kundel, który kiedyś miał na imię Fryderyk, ale ze względu na jego neurotyczny charakter wszyscy nazywają go po prostu... Pacan. Pewnego dnia właściciel Pacana znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Zrozpaczony pies postanawia odszukać swojego pana i ucieka z domu. Nie jest jednak przyzwyczajony do samotnych wędrówek po mieście i szybko trafia do schroniska. Poznaje tam wiele porzuconych zwierząt, które jednak nie tracą humoru i nadziei na to, że pewnego dnia zostaną przygarnięte przez jakiegoś dobrego człowieka. Jednym z nich jest Księżniczka - piękna i dumna charcica, która, jak sama twierdzi, "nie zadaje się z pospólstwem". Czy starzejący się kundel z nadwagą może mieć u niej szanse? I czy Pacan ostatecznie wybierze powrót do domu, na ukochaną kanapę, czy też niełatwą miłość do Księżniczki?

Dla widzów od 8 lat

Czas trwania spektaklu: 65 min., bez przerwy

(-)
Materiał Teatru
6 marca 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia