Czy chorujesz na brak czasu?

"Momo" - reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur - Teatr Dramatyczny w Białymstoku

W czwartek, 22 maja widzowie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie będą mieli okazję obejrzeć spektakl "Momo" Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Białostoccy aktorzy wystąpią na zaproszenie Andrzeja Seweryna - Dyrektora Teatru. Przedstawienie będzie ponownie grane z okazji "Dnia Dziecka": 31 maja oraz 1 czerwca.

"Momo" Michaela Ende to opowieść dla dzieci, młodzieży i rodziców. Dotyka jednego z najważniejszych problemów współczesności - braku czasu. Personifikacją pożeraczy czasu są Szarzy Panowie, przebiegli złodzieje, którzy bezlitośnie odkupują godziny. Walkę z nimi podejmuje bezdomna dziewczynka - Momo. Spektakl miał swoją premierę pod koniec listopada 2013 roku. Gościnnie występują w nim tancerze z fenomenalnej grupy Fair Play Crew.

22 maja, o godz. 12.00 spektakl zostanie gościnnie zaprezentowany widzom Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. 31 maja i 1 czerwca publiczność ponownie będzie miała okazję obejrzeć go w Białymstoku. W najbliższych przedstawieniach w roli Kasjopei zobaczymy Arletę Godziszewską. Do obsady spektaklu dołączyła także Katarzyna Siergiej. Aktorka, która w maju zasiliła zespół Teatru, wcieli się w rolę jednego z Szarych Panów.

Z okazji Dnia Dziecka Teatr przygotował kilka niespodzianek związanych ze spektaklem. 31 maja o godz. 14.30 odbędzie się otwarcie wystawy prac dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Białymstoku. W teatralnym holu będzie można obejrzeć efekty konkursu "Moje spotkanie z Momo". Obrazki, które stworzyły dzieci, powstały po obejrzeniu spektaklu "Momo" w Teatrze Dramatycznym.

1 czerwca na wszystkie dzieci czekają specjalne atrakcje: wspólne malowanie szablonów z postaciami z "Momo", pokaz taneczny, a także okazja, aby pograć w gry "Momo/Memo" oraz "Momo. Kto pierwszy, ten gorszy". Bilety na spektakle 31 maja i 1 czerwca w cenie 25 zł (normalny) oraz 20 zł (ulgowy) dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety.

(-)
Materiał Teatru
22 maja 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia