Czy dorośli zawsze wiedzą lepiej?

"Śpią wystawy" - reż. Krzysztof Popiołek - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Teatr im. Słowackiego zaprasza na przedwakacyjną premierę którą przygotowuje specjalnie z myślą o najmłodszych widzach. "Śpią wystawy", czyli baśń muzyczna dla dzieci od lat 6 do 106. Premiera spektaklu odbędzie się 7 czerwca na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Czy świat dziecięcych marzeń jest niedostępny dla dorosłych? Czy dorośli zawsze wiedzą, co jest dla dzieci najlepsze? Skąd się biorą i czym tak naprawdę są nasze zabawki? Odpowiedź na te i wiele innych pytań możecie znaleźć w baśni muzycznej pod tytułem "Śpią wystawy", wystawianej na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Jest ona dedykowana zarówno młodym jak i starszym widzom. Wprowadzi wszystkich w świat pełen zabawek i marzeń oraz obudzi pierwsze wspomnienia. Zobaczymy, że dzieciństwo to nie tylko czas radości, ale również trosk, bezradności i pierwszych trudności. Spektakl, wystawiony przez studentów krakowskich uczelni artystycznych, honorowym patronatem objęły: Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego, Akademia Muzyczna i Akademia Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie.

Martyna Lechman - autorka tekstu.

Absolwentka filologii serbsko-chorwackiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studentka dramaturgii na Wydziale Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie. Jej szkolne egzaminy prezentowane były podczas Krakowskiej Nocy Teatrów (2011), na festiwalu Karuzela Cooltury w Świnoujściu (2011) i na Forum Młodej Reżyserii w Krakowie (2012). Wspólnie z Krzysztofem Popiołkiem przygotowała etiudę Projekt Makbet w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Zajmowała się dramaturgią czytań w Teatrze Polskim we Wrocławiu, w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie oraz w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Jako asystentka współpracowała z reżyserami: Iwoną Kempą, Moniką Strzępką i Michałem Zadarą. W charakterze dramaturga pracowała przy spektaklu Niepokoje (reż. Sebastian Krysiak) Dumanowski side A (reż. Konrad Dworakowski) oraz Sen nocy letniej (reż. Krzysztof Popiołek).

Krzysztof Popiołek - reżyseria, teksty piosenek.

Ukończył klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Świnoujściu. Obecnie jest studentem IV roku reżyserii teatralnej krakowskiej PWST i V roku prawa. Jako asystent pracował z reżyserami: Krystianem Lupą, Michałem Zadarą, Barbarą Wysocką oraz Brianem Michaelsem. W 2011 roku odbył praktykę w teatrach brytyjskich (Bournemouth, Londyn) oraz wziął udział w organizacji City of London Festival, asystując dyrygentce Kelly Lovelady i australijskiej orkiestrze symfonicznej. Otrzymał stypendia Dyrektora Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej oraz Rektora PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Współpracował z wieloma teatrami: z Teatrem Polskim i Współczesnym we Wrocławiu, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie (Małopolski Ogród Sztuki), Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie oraz z Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

(-)
Materiał Teatru
5 czerwca 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...